TÜRBANIM,EŞARBIM,YAZMAM,TÜLBENTİM,BAŞÖRTÜM vs NEREDE?

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: TÜRBANIM,EŞARBIM,YAZMAM,TÜLBENTİM,BAŞÖRTÜM vs NEREDE?

yani burada tartışılan şeyi öyle saçma yerlere bağlıyorsunuz ki aşk acısıymış yok yorumlarınız tarafımdan tam okunmuyormuş benim türbana kadar o kadar çok derdim var ki türban krizi üzerine kaybettiğimiz vakti neden başka şeylere harcamadık milyonlarca insanımız açken açıktayken oturduk türban türban diye birbirimizi yedik önce insani sorunlarımızı aşalım askerlerimizin birer birer ölmesinin önüne geçelim insanlarımızın açta açıkta kalmasının önüne geçelim sonra türbana vakit ayıralım ayrıcada bilgimi ölçmek sizin ne haddinize sizin gibi süslü cümleler kuramıyoruz diye mi bilgisisiz sayın hocam?

nükleerfizikçi

New Member
ÖgretmenForum Üye

büşra_5557' Alıntı:
yani burada tartışılan şeyi öyle saçma yerlere bağlıyorsunuz ki aşk acısıymış yok yorumlarınız tarafımdan tam okunmuyormuş benim türbana kadar o kadar çok derdim var ki türban krizi üzerine kaybettiğimiz vakti neden başka şeylere harcamadık milyonlarca insanımız açken açıktayken oturduk türban türban diye birbirimizi yedik önce insani sorunlarımızı aşalım askerlerimizin birer birer ölmesinin önüne geçelim insanlarımızın açta açıkta kalmasının önüne geçelim sonra türbana vakit ayıralım ayrıcada bilgimi ölçmek sizin ne haddinize sizin gibi süslü cümleler kuramıyoruz diye mi bilgisisiz sayın hocam?
Büşracım seni ve yazdıklarını ben çok iyi anladım...sanırım kızdığın ve alındığın için sert konuşuyorsun....karşıda olabilirsin, taraf da......fakat ne dersen de bu durum taraf olanların sana yüklenmesine üstelik de alakasız gerekçeler öne sürerek yüklenmesine gerekçe değil....aşık da olabilrisn sevdalı da... bunlar küçük düşürülmeyi gerektirecek duygular değil hele taze ve genç insanlar için....

sen türbana karşı olsan bile bunun gerekçeleri sana doğru izah edilirse taraf olmak bir yana en azından demokratik düşünebilirsin...ben sende o potansiyeli ve iyi niyeti görüyorum kardeşim....

fizikçi

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye

Yani hocam benimde gelmek istediğim nokta bu.Kendimi ateizmi savunuyormuş gibi hissettim bir de savunmuş olsam kime ne ki bu nasıl bir tarzdır bu nasıl bir yaklaşımdır anlamadım gitti çok bilen ve bilgisizliğimden ötürü beni kınayan sayın hocam sizin karşınızda ateist,inançsız biri olsaydı onunla bu şekilde konuşarak nasıl bir örnek olurdunuz acaba?Ben şahsım adına düşünürdüm türban türban diye kendini parçalıyo ama kalp kırmakta da üzerine yok diye...bilmem anlatabildimmi?

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye

Bir kez gönül yıktınısa
Bu kıldığın namaz değil
Yetmiş iki millet dahi
Elin yüzün yumaz değil

Bir gönülü yaptın ise
Er eteğin tuttun ise
Bir kez hayır ettin ise
Binde bir ise az değil

Yol odur ki doğru vara
Göz odur ki Hak'kı göre
Er odur alçakta dura
Yüceden bakan göz değil

Erden sana nazar ola
İçin dışın pür nur ola
Beli kurtulmuştan ola
Şol kişi kim gammaz değil

Yunus bu sözleri çatar
Sanki balı yağa katar
Halka matahların satar
Yükü gevherdir tuz değil

mina

New Member
ÖgretmenForum Üye

büşra_5557' Alıntı:
hocam bir dakika biz de elhamdülillah müslümanız tabiki sın ıfta yanımda oturan başı kapalı arkadaşımın türbanı beni rahatsız etmez ama ileri gidip de peçeyle fesle sarıkla çarşafla gelirse işte o beni rahatsız eder ki bunu yapmaya kalkaşacaklardır da burası Türkiye hocam ne kadar serbest olursa o kadar da suyu çıkacaktır fikrimce

tek bi sualim olacak, çanakkale şehitlerinin anneleri, kardeşleri yarın diğer tarafta biz de başörtülüydük dediğinde nasıl bi cevap vermeyi düşünüyorsunuz...hazır da bekleyen bi cevabınız var mı ?

F

_frozen_

Guest

MıNa' Alıntı:
büşra_5557' Alıntı:
hocam bir dakika biz de elhamdülillah müslümanız tabiki sın ıfta yanımda oturan başı kapalı arkadaşımın türbanı beni rahatsız etmez ama ileri gidip de peçeyle fesle sarıkla çarşafla gelirse işte o beni rahatsız eder ki bunu yapmaya kalkaşacaklardır da burası Türkiye hocam ne kadar serbest olursa o kadar da suyu çıkacaktır fikrimce

tek bi sualim olacak, çanakkale şehitlerinin anneleri, kardeşleri yarın diğer tarafta biz de başörtülüydük dediğinde nasıl bi cevap vermeyi düşünüyorsunuz...hazır da bekleyen bi cevabınız var mı ?
:D çok güzel ya ... Umarım ona da bi cevap bulurlar saçma sapan kafanı takma ...

G4L4T@S@R4YL1

New Member
ÖgretmenForum Üye

şunu söylemek istiyorum ki gödüğüm üzere başörtülü kadınlar başörtüsü ve özgürlük için yürüyorlar(!!!!!!!!).Ben başörtüsüne karşıyım ama saygım az da olsa var.

BANU

New Member
ÖgretmenForum Üye

Başörtüsüne ya da açık olmaya karşı olmak gayet doğal...Doğal olmayan bu insanlardan eğitim haklarının alınışı....Kimse başkalarının özgürlüğüne müdahale etmediği müddetçe sorun oluşturmaz kanımca...

OTHER LIFE

New Member
ÖgretmenForum Üye

TÜRBANIN MI? EŞARBIN MI ? TÜLBENTİN Mİ? HANGİSİ?

şehzade

New Member
ÖgretmenForum Üye

kimse siyasi bir sey için kapanmaz yaşam türban sizgillerin ortaya attıgı saçmalıktan ibarettir
en dogrusu basörtüsüdür vede inanç gereği takılır aslına bakılacak olursa kimse karısamaz ama malesef bizim ülkede her seye karısıyorlar :mad:

BANU

New Member
ÖgretmenForum Üye

[youtube=425,350]i1tjQXIwfYg[/youtube]

şehzade

New Member
ÖgretmenForum Üye

çok güzel banu hanım

BANU

New Member
ÖgretmenForum Üye

Gerçekleri yansıtan kareler...Anlamak istemeyenlere özellikle duyrulur..! :eek:

şehzade

New Member
ÖgretmenForum Üye

onların gözleri vardır görmezler kulakları vardır işitmezler gercekleride söyleyemezler abla bosuna ugraşmayın :(

BANU

New Member
ÖgretmenForum Üye

Su damlaya damlaya taşı bile delermiş...Gün gelecek,istemeseler de gerçekleri kabulleneceklerdir..Ümidimi kaybetmiyorum..

şehzade

New Member
ÖgretmenForum Üye

ümid konusunda hiç tereddütüm yok zaten çünkü bu allahın emri, keyfinden istemiyor insanlar allahın emrine karsı gelen allaha karsı gelmiş olur... ama bazılarının kalpleri o kadar katıki bakarlar ama göremezler onu kasdetmek istedim aslında...

BANU

New Member
ÖgretmenForum Üye

Anladım demek istediğini...Zıtlıklar olmasaydı ,hayat tekdüze olurdu galiba...Farklı düşünceler olacak ki doğru görülebilsin... :)...Ancaaak...bir şartla:Başkasının özgürlüğünün başladığı yerde kendi özgürlüğümüz bitmeli...

ergenekon_28

New Member
ÖgretmenForum Üye

arkadaşlar ağzı olan konuşuyor diye bir laf vardırya hani.durum aynen böyle bu konuda.bu forumda da parmakları tutan herkes konuşmuş.ama çoğu yorumlara gülmemek,hatta durup acı acı düşünmemek elde değil.

din bir yaşam biçimidir arkadaşlar.özellikle islam bir hayat felsefesidir.ve İslamın kuralları açıkça der ki kadın örtünmelidir.bu konuda önüne gelenin yorum yapmasına çok kızıyorum.adam eline bir defa Kuran alıp okumamış,dinden diyanetten haberi yok ama işine gelen gibi yorum yapıyor.laikliğe demokrasiye çağdaşlığa aykırıdır türban diyenlere soruyorum sizin bu olgulardan anladığınız din düşmanlığı mı?laiklik= din ve vicdan özgürlüğü de demek değil mi?çağdaşlık insanların dış görünüşüyle mi oluyor? o zaman bizim plajlarımız genel evlerimiz çağdaş dolu.hatta dünyanın en çağdaşları onlar demek lazım bu konuda.
insanın zerre kadar dini bilgisi olsa din özgürlüğüne azcık saygı duyar.demekki aramızda bu denli kendini dinden soyutlamış arkadaşlar var ki insanların en doğal hakkı olan inanç hakkına gasp eden yorumlar yapıyorlar...

nebiyeyildiz

New Member
ÖgretmenForum Üye

Bir bayanın inancı nedeniyle karar verdiği giyim tarzı nasıl oluyorda bu kadar önemli bir konu oluyor anlam veremiorum zatende anlamsız. Nasıl okula giderken bi arkadaşım istediği gibi giyinebiliorsa hatta haçını takıp yada herhangi bir dine ait bir simgeyi boynunda, kıyafetinde taşıyarak bu okula girebiliyorsa bende başımdaki örtümle, inancım gereği kapattığım saçlarımla girebilirm bunda yanlış bir şey yok. İslam hoşgörü dinidir bu yüzden hoşgörüm sonsuz olmalıdır ama haklarım elimden alınmadıkça.
AB die tutturanlar Avrupa ülkelerinde herkes istediği gibi gidebiliyor okuluna (hatta ilkokula bile ki biz burda üniversitelerden!! bahsediyoruz) madem onu istiyorsunuz bunuda kabul edin.
Ne biliyim sizi anlamaya çalışıorum içimizde şeytan yok sadece dinini özgürce yaşamak isteyen genç kızlarız artık bizimle uğraşmayın yeter!!!!!
Dünya nasıl bir çıkmazın içine doğru sürükleniyor, savaşlar, bu savaşlarda ölen çocuklar daha önemli konular var artık görün ve yakamızı bırakın :(