TÜRBANIM,EŞARBIM,YAZMAM,TÜLBENTİM,BAŞÖRTÜM vs NEREDE?

B

badem

Guest
Ynt: TÜRBANIM,EŞARBIM,YAZMAM,TÜLBENTİM,BAŞÖRTÜM vs NEREDE?

Yazı için Teşekkürler..Okurken aklıma sınıf arkadaşımın anlattığı bir olay geldi.Arkadaşım üniversiteye başladıktan sonra ailesinin haberi olmadan,kendi isteğiyle kapanmış.Ailesinin özellikle de babasının böyle birşeye karşı olacağını, onu okuldan alacağını hatta evlatlıktan reddeceğini bile bile annesine anlatmış.Babasının tepkisi çok sert olmuş.O şekilde eve gelemezsin demiş.Ama arkadaşım başını örtüp evine gitmiş.Sokakta babasıyla karşılaşınca babası eşarbını açıp herkesin içinde onu dövmüş.Babası, akrabaları sürekli onunla alay etmeye başlamışlar.Hatta eve gelen amcası sen artık kapalısın, bizimle tokalaşmazsın,namahrem deyip dalga geçmiş.Arkadaşım bunları ağlayarak anlattı.Peki sonra ne oldu? Ailesi ve akrabaları onu anlamaya başladılar ve sadece başının kapalı olduğunu gördüler.Ve çok ilginçtir babası artık kızının başörtüsüyle gurur duyuyor...Arkadaşım bunu anlatmadan önce böyle olayların gerçekten olmayacağını düşünürdüm.Ama maalesef oluyormuş.Umarım başörtüsü hakkında yanlış şeyler düşünenler bir an önce gerçeği farkederler ve insanlara özgürlüklerini verirler..

alperen35

New Member
ÖgretmenForum Üye

AMİN...........

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye

iyi de hocam bu türk milletine bir özgürlük verilmeye dursun suyunu çıkarırlar bence feslisi sarıklısı da girmeye kalkar bence bölünmenin lüzumu yok türban serbest olmamalı

intibah

Site Yöneticisi
Sayfa Yöneticisi

Nerde kaldı demokrasi o zaman ? Bunun adı faşizm oluyor? Madem öyle ben de üniversiteye başı açık girilmesine karşıyım? Ülkenin bütün kurumlarını en kısa zamanda ele geçirip başı açıkları hiç bi yere sokmayacam :) ( Şaka tabiki..ciddi olarak söylenirse büyük saçmalık Büşra'nın dediği gibi)

Demokrasi hemen şimdi...herkes için...

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye

zaten yeterince sömürdüler insanların dini duygularını ama forumda yazılanlara bakılırsa türban epey bir destek görüyor halktan demek ki hiçbir sorunumuz yokmuş türbandan başka intibah hocam

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye

hocam bir dakika biz de elhamdülillah müslümanız tabiki sın ıfta yanımda oturan başı kapalı arkadaşımın türbanı beni rahatsız etmez ama ileri gidip de peçeyle fesle sarıkla çarşafla gelirse işte o beni rahatsız eder ki bunu yapmaya kalkaşacaklardır da burası Türkiye hocam ne kadar serbest olursa o kadar da suyu çıkacaktır fikrimce

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye

ne kadar hırs yaptınız böyle hocam herkesin fikri kendine değil mi benim fikrimde bu onlar iyi mümin de biz açıklar neyiz acaba çok merak ettim bu konuda fetva verebildiğinize göre banda bir tanı koyarsınız artık müminmiyim müslümanmıyım neyim?

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye

şimdi türban tartışmasından aşk acısına nereden geldiniz ben anlamadım niye birine çatmaya çalışimki ayrıca zorum ne ki sizin gibi kapalılarla(ki eminim kapalısınızdır bu kadar cellalendiğinize göre).Yazık size ya kendinizi ne kadar bilgili ve tecrübeli görüyorsunuz 5 dkda kişiliğimi çözümlediniz tebrikler hoca hanım aferin size

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye

ben aşk acısı çekiorum yazdığımı hatırlamıyorum siz de dikkatli okursanız bunun önceki erkek arkadaşımla alakalı olduğunu ilişkimizinde bu inanç meselesi yüzünden bittiğini anlarsınız ayrıca açık olduğunuz kısmı da gözümden kaçan bir ayrıntı o kadar

F

_frozen_

Guest

Arkadaşlar ( gulsen - büşra_5557 ) tartışmalarınızı özelden yaparmısınız . Konuyla ilgili söyleyeceklerinizi söyleyin tartışmaya girmeyin hepimiz aklı başına Öğretmen insanlarız . İyi forumlar ...

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye

iyi de söylediklerimiz zaten konuyla ilgili değil mi hocam

intibah

Site Yöneticisi
Sayfa Yöneticisi

Kişisel olarak tartışmaya girilmedikçe sorun yok.
Fikir alışverişi sınırsız olarak serbesttir zira burası bir forumdur :)

Yalnız büşra ile tartışmak tehlikeli. Yazdıklarımızı okumadığı için söyledikleriniz havada kalabiliyor. Başka bir başlıkta "Kamusal Alan" bölümünü açıp insanları bu alanı çiğnemeye sivil itaatsizliğe davet eden bana yoksa sizde üniversiteye türbanlıların girmesini savunuyorsunuz diye sormaz mı :)

meleke

New Member
ÖgretmenForum Üye

arkadaşlar ülkemizdeki butartışma geçmişten bu güne dek gelen dış güçlerin ülkemizi karıştırma ve gündem oluşturma çabaları bir çoğumuzun en yakınları örtülü iken bu karşı çıkma nedir anlamıyorum genelde ülkemizeki bazı tarih araştırma özürlü aydınlarımız(!) dinini yaşayan insanlar için kullandıkları bir söz vardır örümcek bağlamış kafalar diye sanıım o ağ tutmuşkafalar şu anda ülkemizin şeriatla yönetileceğine kendini inandırmaya çalışan nam ı diğer karanlık aydınlarımız oluyor

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye

intibah' Alıntı:
Nerde kaldı demokrasi o zaman ? Bunun adı faşizm oluyor? Madem öyle ben de üniversiteye başı açık girilmesine karşıyım? Ülkenin bütün kurumlarını en kısa zamanda ele geçirip başı açıkları hiç bi yere sokmayacam :) ( Şaka tabiki..ciddi olarak söylenirse büyük saçmalık Büşra'nın dediği gibi)

Demokrasi hemen şimdi...herkes için...

ben burdaki yorumu okuyup üzerinede intibah hocam serbest olmalı demiş ya o yüzden sordum ben anlamadım şimdi intibah hocam şaka tabiki bu büşra'nın dediği gibi büyük bir saçmalık yorumunuzu mu dikkate alim yoksa tam tersi yorumunuzu mu dikkate alim

intibah

Site Yöneticisi
Sayfa Yöneticisi

Büşra hanım alıntıladığınız mesajda yasakçılarla alay etmişim sadece. Kesinlikle yasakçı görüşlere sahip değilim. Evrensel olan insan haklarını kimsenin yasaklamaya hakkı olamaz.
Laikçi faşistler Allah ile birey arasına girmemekten bahseder ama en fazla kendileri giriyor.

F

_frozen_

Guest

Arkadaşlar kişisel olarak tartışmaya girilmediği sürece bizim forumumuzda her şey serbesttir . Sitemiz alalade bir site değil öğretmen forumu . Dolayısıyla insanları kırmaya , rencide edici davranışlarda bulunmaya veya sözler sarfetmeye hiç lüzum yoktur zaten bu davranış hiç bir öğretmen arkadaşımıza da yakışmaz. İnsan her istediğini özgürce söyleyebilmelidir ; fakat forumun kuralları çerçevesinde. Beni anladığınızı düşünüyorum , teşekkür ediyorum ...

famousss

New Member
ÖgretmenForum Üye

keşke hiçbir özgürlüğün suistimal edilmediği, alabildiğine özgür bi ülkede yaşasaydık, suitimal edilme olasılığı war diye o özgürlüğü ordana kaldırmak hukuk kurallarına tamamen aykırıdır kanımca.. basın özgürlüğünü suistimal eden bi çuwal adam war diye basın özgürlüğü kaldırılmalımı, elbette hayır!!

büşra_5557

New Member
ÖgretmenForum Üye

ya bne buraya sırf sizin sarfettiğiniz sözler yüzünden yorum yapmak istemiyorum çünkü siz benim söylediklerimi anlamakta zorluk çekiyorsunuz ben bu cümleden benim yorumuma destek geldiği sonucunu çıkardım farklı bir anlam içeriyormuş yanlış anlamış olabilirim ayrıcada okumadığım kanısına nasıl varıyosunuz cidden şaşırıyorum türbana karşıyım son nokta...

F

_frozen_

Guest

büşra_5557' Alıntı:
ya bne buraya sırf sizin sarfettiğiniz sözler yüzünden yorum yapmak istemiyorum çünkü siz benim söylediklerimi anlamakta zorluk çekiyorsunuz ben bu cümleden benim yorumuma destek geldiği sonucunu çıkardım farklı bir anlam içeriyormuş yanlış anlamış olabilirim ayrıcada okumadığım kanısına nasıl varıyosunuz cidden şaşırıyorum türbana karşıyım son nokta...
Tabiki türbana karşı olabilirsiniz . Zaten herkesten aslını inkar etmemesi beklenemez ...