Sivas C.Ü. Fen Edebiyat Fakültesi...

son_osmanlı_58

New Member
ÖgretmenForum Üye
Fen Edebiyat Fakultesi:

Fakultemiz 1974 yilinda 1788 sayili yasa ile Fen ve Sosyal Bilimler Fakultesi adiyla kurulmustur. 1976 da ogretim uyesi yetistirmek amaciyla 35 kisi asistan olarak alinmistir. Bu elemanlarin buyuk bir kismi Universitemizin kurulusunu ustlenen Hacettepe Universitesinde yuksek lisans ve doktora yapmislardir.1982 yilinda Fakultemizin Kimya, Biyoloji, Sosyoloji, Fransiz Dili ve Edebiyati Bolumlerine yaklasik 200 ogrenci alinmistir.30.03.1983 tarih ve 2809 sayili yasa ile Fakultemizin adi Fen-Edebiyat Fakultesi olarak degismistir.1983-1984 ogretim yilinda Fizik, 1988-1989 ogretim yilinda Matematik ile Turk Dili ve Edebiyati, 1991-1992 ogretim yilinda Ingiliz Dili ve Edebiyati Bolumune ve 1993-1994 ogretim yilinda da Tarih Bolumune ogrenci alinmaya baslanmistir.1992-1993 ogretim yilinda Fakultemizin Biyoloji, Kimya, Sosyoloji, Turk Dili ve Edebiyati Bolumlerinde; 2001-2002 ogretim yilinda da Fizik Bolumunde II. Ogretime ogrenci alinmaya baslanmistir. (Biyoloji Bolumunun II. Ogretimine 1998-1999 ogretim yilindan itibaren ogrenci alimi durdurulmustur).Â
Bugun Fakultemizin 15 Bolumunun 10’unda lisans ogretimi yapilmakta ve bunlardan Fizik, Kimya, Sosyoloji ile Turk Dili ve Edebiyati Bolumlerinde II.ogretim de surdurulmektedir. Â
Fen–Edebiyat Fakultelerinin kurulus amaclari tek degildir. Adindan da anlasilacagi gibi Fen ve Edebiyat (Sosyal Bilimler) olmak uzere birbirinden cok farkli ve cok genis bir alana hitap eden bir fakultedir. Bu yapilanma Amerikan tipinde bir yaklasimdan kaynaklanmaktadir. 1981 yilina (2547 sayili yasa cikincaya) kadar Faculty of Arts and Sciences adiyla yalnizca ODTU ve Bogazici Universitelerinde Fakulte bulunmakta idi. Amerikan sisteminde genel siniflandirma Temel Bilimler ve Uygulamali Bilimler olarak yapilmaktadir.2547 sayili yasanin cikisi ile eski ve buyuk bir kac universite disindaki tum universitelerde Fen–Edebiyat Fakulteleri kurulmustur. Bu Fakultelerin temel islevleri temel bilimci ve egitimci yetistirmektir. Cumhuriyet Universitesi Fen-Edebiyat Fakultemizde bu dogrultuda egitim–ogretim ve arastirma yapmaktadir. Â
Adres : C.U. Fen Edebiyat Fakultesi 58140, Kampus/Sivas
Tel. : 0 346 2191185 veya 0 346 2191010/1372
Fax : 0 346 2191186
E-mail : fenedebiyat@cumhuriyet.edu.tr

son_osmanlı_58

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: SİVAS C.Ü FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ...

elif' Alıntı:
benim de bir arkadaşım sivas kimyadaydı...güzelmiş...eminim öyledir(hiç görmedim ama hoş olduğunun kanısındayım)
öyle öyle çok güzel bir kampüsü var cıvıl cıvıl bütün öss li arkadaşlara tavsiye ederim yani ;) ;)

bir katre gözyaşı

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: SİVAS C.Ü FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ...

ben de hazırlandığım yıl yazmıştım ama sonra sildim kim bilir belki tutardı:D:D

Beşikt@şlı

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Sivas C.Ü. Fen Edebiyat Fakültesi...

ben cumhuriyet ünv.fen-edebiyat fakültesi sosyoloji mezunuyum (1998-2002)..biz 2 sene rektörlük binasında idik daha sonra yeni fakülte binasına gectik..2 sene önce gittim üniversiteye iyice büyümüş bi 10-15 yıl sonra Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden olacaktır..bildiğim kadarı ile iletişim fakültesi de açılacak..resim bulursam koyarım

B

back82

Guest

Fen edebiyat dalından değilim ama üzüldüğüm olay sizin ne öğretmen olabilmeniz nede bilim arastırma için önünüzün açılması buyuk kayıplar haksızlıklar oluyor ins birileri düzeltir bu sorunu

Beşikt@şlı

New Member
ÖgretmenForum Üye

evet fen edebiyatlıların durumu ortada bu gidişat nerey belli değil

mardini

New Member
ÖgretmenForum Üye

Arkadaslar Fen - Fak . mezunlarına bir sorum var. Formasyon görmeden atanma ihtimali var mı Fen-Fak. mezunlarının ?

canan demir

New Member
ÖgretmenForum Üye

eğitim fakültesi mezunları bile açıkta kalırken fen edebiyattan formasyon almadan atama yapılabileceğini hiç sanmıyorum.. vay bea üniversitemden bir yazı görmek beni ne kadar mutlu etti bilemezsiniz :'(

zülal

New Member
ÖgretmenForum Üye

bende cumhuriyet üniversiteside okuyorum tarih 3. sınıftayım bu sene stajer öğretmenlik yapmak istiyorum dershanelerde bu işin piyasası nedir bilen var mı

burak__mir

New Member
ÖgretmenForum Üye

mrb ben yurt dısında okuyorum fakat yatay gecıs dusunuyorum sakarya unıversıtesıne bu konu hakkında sakarya unıversıtesınde okuyan arkadaslardan yardım beklıyorum...

P

pesimist

Guest

nerde okuyosun hocam...

burak__mir

New Member
ÖgretmenForum Üye

kazakıstan oskemen sehrınde hocam bılırmısın dıyecemde?

P

pesimist

Guest

yok bilmiyorum hiç yaa...

burak__mir

New Member
ÖgretmenForum Üye

bır bılgın var mı hocam?geçiş hakkında

P

pesimist

Guest

yurtdışı hakkında bilmiyorum ama üniv. siteleriden yazar büyük bi ihtimalle hocam oralara bi bakın isterseniz...

burak__mir

New Member
ÖgretmenForum Üye

bakıyorum da hanı olur ya bıde sakarya unıv okuyan bı arkadas olur ondan daha kapsamlı öğrenirdik

P

pesimist

Guest

inş. birileri vardı hocam sakarya üniv.