Sivas C.Ü. Eğitim Fakültesi

son_osmanlı_58

New Member
ÖgretmenForum Üye

FAKÜLTE HAKKINDA

1995 yılında kurulan Eğitim Fakültesi, 1997-1998 Eğitim-Öğretim yılında, toplam 102 öğrenciyle eğitim-öğretime başlamıştır. Kısa sürede büyük gelişim gösteren Fakülte 2004-2005 yılına gelindiğinde İlköğretim Bölümü: Matematik Eğitimi Anabilim Dalında 636, Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalında 630, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalında 243, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Anabilim Dalında 207, Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalında 105, Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanlar Eğitimi Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalında 351, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalında 148, Müzik Eğitimi Anabilim Dalında 100, Türkçe Eğitimi Bölümünde 53 olmak üzere toplam 2473 öğrenci ile eğitim-öğretimi sürdürmektedir.

Fakültenin İlköğretim Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalı, Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı ve Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanlar Eğitimi Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalında II.öğretime öğrenci alınmaktadır.

Fakültemiz 2 Profesör, 2 Doçent, 22 Yardımcı Doçent, 13 Öğretim Görevlisi ve 9 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 48 öğretim elemanı; 1 Fakülte Sekreteri, 1 Şef, 10 Memur, 8 yardımcı hizmetli olmak üzere toplam 20 idari personel görev yapmaktadır.

İlköğretim Bölümü

İlköğretim Bölümünün amacı; İlköğretim birinci ve ikinci kademe eğitim programında yer alan bilim alanlarını (dersleri), öğrencilerinin gelişim özelliklerinin uygun bir şekilde verebilecek yeterlikte çağdaş öğretmen adayları yetiştirmektir. Eğitim Fakültelerinin yeniden yapılanma ve temel eğitimin sekiz yıla çıkarılma süreci, bölümün hedeflerini genişletmiştir.

Bölümümüzde modern araç ve gereçlerle eğitim-öğretim olanağı sunulmaktadır. Öğrencilerimiz bilgisayar laboratuarlarından, görsel-işitsel materyal donanımlı dersliklerden, resim, müzik dersliklerinden, fen laboratuarlarından, Prof. Dr. Eyüp KEMERLİOĞLU (Fakülte) Kütüphanesinden, internet olanağından ders dışında da yararlanabilmektedirler.

Mezunlarımız Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel okullarda öğretmenlik yapabildikleri gibi yüksek lisans ve doktora çalışmalarıyla akademik hayata da atılabilmektedirler
.

http://www.cumhuriyet.edu.tr/akademik/fak_egitim/index.html

azrul

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Sivas C.Ü. Eğitim Fakültesi

Bu fakülteden mezunum ve çok iyi olduğunu söyleyebilirim.Gitmek isteyenlere önerilir..

T

T

Guest

azrul' Alıntı:
Bu fakülteden mezunum ve çok iyi olduğunu söyleyebilirim.Gitmek isteyenlere önerilir..
Valla hocam sizdeki o okul bitirme sınavı olmasa tavsiye ederdim ama o sınav olduğu için pek tavsiye edemeyeceğim.

canan demir

New Member
ÖgretmenForum Üye

Türkoğlu' Alıntı:
azrul' Alıntı:
Valla hocam sizdeki o okul bitirme sınavı olmasa tavsiye ederdim ama o sınav olduğu için pek tavsiye edemeyeceğim.
Hocam bi yanlışınız olmasın öyle bi sınav yok yada ben ne demek istediğinizi anlamadım daha acık yazarsanız sevinirim :D

T

T

Guest

canan demir' Alıntı:
Hocam bi yanlışınız olmasın öyle bi sınav yok yada ben ne demek istediğinizi anlamadım daha acık yazarsanız sevinirim :D
Okulu bitirmek için öğrenim gördüğünüz süre içindeki bütün derslerden yazılı sınava giriyorsunuz. Okulunuz ondan sonra bitmiş oluoyr. Tabiki sınavı geçerseniz.

canan demir

New Member
ÖgretmenForum Üye

Yapmayın hocam ya bunlar C.Ü.'yü karalamak adına yayılan şeyler bence.Ablam ve abim bu okuldan mezun bende bu sene mezun oluyorum inşallah,ama bahsettiğiniz sınavdan hiç birimizn haberi yok dedim ya milletin ağzı torba değilki büzesiniz :-\

T

T

Guest

canan demir' Alıntı:
Yapmayın hocam ya bunlar C.Ü.'yü karalamak adına yayılan şeyler bence.Ablam ve abim bu okuldan mezun bende bu sene mezun oluyorum inşallah,ama bahsettiğiniz sınavdan hiç birimizn haberi yok dedim ya milletin ağzı torba değilki büzesiniz :-\
Alla alla e ozaman benım dayımın kızının arkadaşları niye girdi ya bu sınava. Hemde cumhuriyet üniversitesinde okuyorlar. En iyisi sen bunu bi araştır.

sreyya

New Member
ÖgretmenForum Üye

:) bende cumhuriyette okuyorum ve çok seviyorum.birkaç tane boş yere zorlayan hocası var ama yine de çok iyi.zaten sivas öğrenci şehri hangi fakülte olursa olsun tavsiye ederim. ;)

_ela_

New Member
ÖgretmenForum Üye

ben de bu fakülteden mezun olmak üzereyim evet eğitiminin çok ii olduğunu söyleyebilirim hocalarımız saolsun bıktırana kadar ödev veriyorlar

yes_il

New Member
ÖgretmenForum Üye

Bende CÜ Sınıf öğretmenliğindeyim.seneye mezun olacağız inşallah...