sınıf defteri

meh...

New Member
ÖgretmenForum Üye
Arkadaşlar sınıf defterine kazanımlar nasıl yazılır lütfen ayrıntılı bir şekilde yazabilirmisinz bir türlü anlamdım.

meh...

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: sınıf defteri

yardım isteğimi 11 kişi okumuş ama kimse cevap yazmamış çok paylaşımcı bir siteymiş.

B

badem

Guest

Hocam herkes tatilde.Okuyanlar da büyük ihtimalle ziyaretçi olarak girenlerdendir.Biraz sabredin.

_sevim_

New Member
ÖgretmenForum Üye

hocam bende yeni basladım ve deftere ne yazacagımı bazen bende sasırıyorum eğer okuma ise sessiz okuyabilme,dinleme ise başkalarını rahatsız etmeden dinleyebilme,yazma ise kurallara uygun bir yazı yazabilme gibi şeyler yazıyorum. Kazanımlara bakın o günkü dersinize uygun kazanım ne ise onu yazın benimde bildiğim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir

türkçeci

New Member
ÖgretmenForum Üye

Arkadaşlar başta birazcık zorlanabilrsiniz; ama hiç karışık değil aslında.Farzedelim ki etkinlik 2 yi yapıyorsunuz.Kılavuz kitabınızdan o etkinliğin hangi kazanımda yer aldığına bakıyorsunuz yani yazma mı okuma mı dilbilgisi mi...Farzedelim ki yazma.Yine kılavuz kitabınızda her konunun başında sizin için verilen ders planları var.Ordan o konunun yazma davranışıyıla ilgili kazanımlarına bakıp yaptırdığınız etkinlik hangi kazanımla ilişkiliyse o kazanımı yazıyorsunuz.Daha sonra da etkinlğin numarasını yazıyorsunuz.Aynen şöyle:"Türkçe'nin kurallarına uygun cümleler kurar" Etk.2 gibi...İnşallah anlatabilmişimdir,kolay gelsin...