SELÇUK Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi

hasan_g

New Member
ÖgretmenForum Üye
Teknik Eğitim Fakültesi Bakanlar Kurulu'nun 9.9.1997 tarihli toplantısında Üniversitemizin 14. Fakültesi olarak kurulmuştur. Fakülte teknik branşlarda öğretmen yetiştirecektir. Teknik Eğitim Fakültesi'nin, ülke ve bölge öncelikleri dikkate alınarak Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği ve Otomotiv Öğretmenliği Programlarına normal öğretime öğrenci alınması planlanmış ve bu teklif Y.Ö.K. Yürütme Kurulunun 18.2.1998 tarihli toplantısında uygun görülerek sözkonusu fakültenin 1998-1999 öğretim yılında, iki bölümde 30'ar öğrenci ile eğitim öğretime başlaması kabul edilmiştir.

Fakültemiz 2003-2004 döneminin başında yeni binasına taşınmıştır.Fakültemiz 2003-2004 öğretim yılı itibariyle Bilgisayar Sistemleri Eğitimi normal öğretiminde 224 öğrenci,ikinci öğretiminde 175 öğrenci , Makine Eğitimi normal öğretimde 172 öğrenci,ikinci öğretiminde 126 öğrenci, Elektronik Eğitimi normal öğretiminde de 39 öğrenci olmak üzere toplam 737 öğrenci ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

Bilgisayar Sistemleri Eğitimi bölümünde 1 Prof.Dr. 1 Öğretim Görevlisi Dr. 3 Öğretim Görevlisi, 8 Araştırma Görevlisi olmak üzere 14 Akademik personel bulunmaktadır.

Makine Eğitimi bölümünde 3 Doç.Dr. 1 Yrd.Doç.Dr. 1 Öğretim Görevlisi Dr. 2 Öğretim Görevlisi, 6 Araştırma Görevlisi olmak üzere 13 Akademik Personel bulunmaktadır.

Eğitim Bölümünde 1 Yrd.Doç.Dr. 1 Öğretim Görevlisi Bulunmaktadır