Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi

• Konbuyu başlatan alonewolf
  • Başlangıç tarihi
A

alonewolf

Guest
Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi 1962-1963 eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Selçuk Eğitim Enstitüsü olarak hizmete açılmış, 1978-1979 eğitim-öğretim yılında Selçuk Yüksek Öğretmen Okulu’na dönüştürülmüştür. 1982 yılında Selçuk Üniversitesi’ne bağlanarak Eğitim Fakülteleri arasına katılmıştır. SÜ Eğitim Fakültesi bugün Meram Yerleşkesindeki binalarında 21 Anabilim Dalı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Fakültemizde 25 Profesör, 15 Doçent, 81 Yardımcı Doçent, 60 Öğretim Görevlisi, 87 Araştırma Görevlisi, 3 Uzman ve1 Okutman görev yapmaktadır.

Selçuk Yüksek Öğretim Okulu - 1967 SÜ Eğitim Fakültesi - 2007

Bilgisayar Laboratuvarları, Yabancı Dil Laboratuvarı, Erol Güngör Konferans Salonu, Spor Salonu ve 75. Yıl Spor Tesisi [3 halı saha, 2 basketbol sahası, 1 tenis kortu] ile öğrencilerimizin her türlü sosyal faaliyetlerine imkan tanınmaktadır. Mediko Merkezi sağlık güvencesi olmayan öğrencilerimize ücretsiz sağlık hizmeti vermektetir. Açık raf sistemine geçmiş olan kütüphanemiz kitap ve süreli yayınları ile öğrencilerimize araştırma ve geliştirme imkanı tanımaktadır. Yemekhane, Havuşbaşı Resturant, Dolunay Kafeterya ve her blokta yer alan kantinler öğrencilerimiz ve personelimizin hizmetindedir. Ayrıca Fakültemiz yerleşmiş bir bilgi işlem ortamı sayesinde öğrencilerimize gerek kayıt gerekse not öğrenimleri konusunda çağın gerektirdiği internet ayrıcalığını sunmaktadır. Fakültemiz Birinci Öğretimde 5564, İkinci Öğretimde 2969 olmak üzere toplam 8533 öğrencisiyle eğitim-öğretime devam etmektedir.

Fakültemiz Konya kent merkezinde, merkez ilçelerden Meram semtindedir. Yerleşkemize şehir içi toplu taşıma araçları ile ulaşmak için, Konya Otobüs Terminali'nden itibaren belediye otobüslerini, tramvayı ve dolmuş araçlarından birini kullanarak şehir merkezine ulaşmanız ve şehir merkezinden Meram Yeni Yol ve Aşkan güzergahlarındaki belediye otobüslerini ve minibüsleri kullanmanız gerekir. SÜ İlahiyat Fakültesi ile yan yana bulunan SÜ Eğitim Fakültesi, Meram Yeni Yol ve Aşkan otobüs & minibüs güzergahları üzerindedir.

moon_face

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Selçuk Üniveristesi Eğitim Fakültesi

okulunuzun tanıtımını çok güzel yapmışsınız tebrik ederim... keşke k.t.ü fatih eğitim fakültesini de tanıtan bi arkadaş olsa...

selcuk

New Member
ÖgretmenForum Üye

slm mıllet bende 2006 selcuk mezunuyum selamlar herkese

englishteacher

New Member
ÖgretmenForum Üye

Özledim okulumu yahu..Hergün önünden geçiyorum ama olsun.Az ders düşürüp çimlerde yayılmadık:)

isis

New Member
ÖgretmenForum Üye

slm arkadaşlar
gerçekten çok güzel olmuş tanıtım.ben de selçuk eğitim 2006 mezunuyum.ayrılacam zannetmiştim ama her hafta y.lisansa gidiyorum.ayrılamadım.yalnız 1967-2007 arasında pek de bir fark yok gibi :)

arsima61

New Member
ÖgretmenForum Üye

ayyüzlü' Alıntı:
okulunuzun tanıtımını çok güzel yapmışsınız tebrik ederim... keşke k.t.ü fatih eğitim fakültesini de tanıtan bi arkadaş olsa...
Hocam onu da siz tanıtın :) Ben bu yaz gezdim katü'yü, tek kelimeyle muhteşem. Bir tarafta deniz, bir tarafta orman daha ne olsun. Ne de olsa Karadeniz :)

Ben de bu yıl Selçukta yüksek lisansa başlayacağım inşallah. Selçuk'un en güzel yönü, kampüsün içindeki devasa bilgisayar merkezi. Büyüklük olarak dünyada da ikinci sıradaymış sanırım. Birincisi Amerikadaymış.

tilda

New Member
ÖgretmenForum Üye

Ben de Selçuk mezunuyum..
ve Konya'yı çok özledim...:)

malike

New Member
ÖgretmenForum Üye

bende selçuk ünv. 2002 mezunuyum. güzel yıllardı.

mutlu43

New Member
ÖgretmenForum Üye

selam arkadaşlar bende 2006 selçuk sınıf öğretmenliği (i.ö) mezunuyum.

feyza05

New Member
ÖgretmenForum Üye

1999 MEF Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmenliği mezunuyum. Okulumuzu tanıtan yazıyı okuyunca okul yıllarına gittim. Özledim okul yıllarını ve de Konya'yı.

rose parks

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Tanıtım çok güzel olmuş,evet.Acaba benimde mezun olacağım zaman gelecek mi? ???

ylcntrs

New Member
ÖgretmenForum Üye

mrb arkadaslar bende 2007 S.Ü mesleki eğitim fakültesi mezunuyum......

SeLÇuK_BoTe

New Member
ÖgretmenForum Üye

slm arkadaslar ben bu sene mezun olacam selcuktan ama su yorumlara gercekten inanamıyorum yada şimdi bana öyle geliyo ben mezun oldugumda selcuk eğitim fakültesini hiç özliyeceğimi tahmin etmiyorum bi bitsede kurtulsam havasındayım :D:D

rüzgarın kızı

New Member
ÖgretmenForum Üye

benimde idealimdeki okuldu ama olmadı şuan Kıbrısta okuyorum...gerçekten çok güzel bir okul olduğunu biliyorum..valla herkesin hayallerindeki okullardan bir tanesi bence.sizler çok şanslısınız ...

gelincik

New Member
ÖgretmenForum Üye

slm arkadaşlar selçuk ii de ben de ktü fatih eğitim faküültesine geçiş yapmak istedimi sölesem sizce iii mi yaparım bilginiz varsa orayla ilgili lütfen cvplayın