Queen !!!

MadeinHeaven

New Member
ÖgretmenForum Üye
Hayatımın akışını değiştiren bu grubu ve şarkılarının bana hissettirdiklerini sizlerle de paylaşmak istedim.
Eğer benim gibi nostaljik müzikleri seviyor iseniz muhakkak dinlemenizi tavsiye ederim ;)
Mesela sizlere We will rock you ya da We are the Champions desem hanginiz mırıldanmaya başlamazsınız bu şarkıları ??? ;D
Bohemian Rhapsody'nin de (diğer tüm şarkılarında olduğu gibi) yeri ve tadı bambaşkadır...

MadeinHeaven

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Queen !!!

kimsenin ilgisini çekmiyor herhalde bu tür şarkılar,eskiler... :( Paylaşımda bulunmak isteyen arkadaşları beklemekteyim ;)

MadeinHeaven

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Queen !!!

1971'de kurulan,

1973'te ilk albümünü çıkaran,

1974'te ilk kez doğru düzgün adını duyuran (killer queen'in ingiltere listelerinde 2 numaraya ulaşmasıyla),
1975'te başarısını ve müzik kalitesini bütün dünyaya kanıtlayan (bohemian rhapsody),

1981'de bir kısım dinleyicisini kaybeden (hot space'in pop'a yakın bir tarzda olması nedeniyle),

1991'de onları geri toplayan (innuendo albümü ve aynı ismi taşıyan müzik şöleni parça ile),

24 kasım 1991'de solisti Freddie Mercury'yi kaybeden

ve melodik parçaları, güçlü armonisi ile gelmiş geçmiş en baba gruplar arasında yer alan efsanevi bir gruptur...