PEDAGOG HEYKELTIRAŞ AHMET NURAY'IN

ahmetnuray

New Member
ÖgretmenForum Üye
Sanatın Beşiği Canım Anadolu
(Eklenme tarihi:03.07.2008)

BELEDIYE BAŞKANININ ÇABALARIYLA
SERAMİK-HEYKEL SERGİSİ AÇILDI.(Şubat 1991)

PEDAGOG HEYKELTIRAŞ AHMET NURAY'IN
SERAMİK-HEYKEL SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Niğde Belediye Başkanı Ahmet Oğuz Özmen'in daveti
üzerine dünyaca ünlü ve Ankara Batıkent'te yaptığı dev
dünya barış heykeli ile tanınan Pedagog Heykeltıras Ahmet
Nuray, Niğde Belediyesi'nin üstlendiği organizasyonla eserlerini
Niğde Müzesi sergi salonunda Niğdeli lere sundu. Bu tür sosyal etkinliklere devam edileceğini belirten Niğde Belediye Başkanı Özmen, "Niğde Belediyesi olarak düzenlediğimiz seramik-heykel sergisi yenilikçi halkımızın büyük beğenisini kazandı. Değerli
Sanatçımız Ahmet Nuray ve Eşinin eserlerini beğeniye sunulduğu sergi ilimizde başlamış olup serginin diğer illerde de düzenlenmesi için (Nevşehir, Kayseri ve diğer illerden) talep gelmiştir" dedi.SANATIN BEŞİĞİ CANIM ANADOLU

Dünyaca ünlü sanat pedagojisi uzmanı Ahmet Nuray Anadolu turuna çıktı.”Sanatın beşiği Anadolu” diye adlandırdığı sanat turuna 1991 yılında Selçuk Efes Müzesi’nde başladı. Selçuk’ta sanatseverlerin yoğun ilgisini gören Ahmet Nuray turistlerinde dikkatini çekti.
Sanatın beşiği olan turistik kentte pedagojik sanat faaliyetlerine üç hafta devam etti. Kuşadası belediyesinden aldığı teklif üzerine sanatsal çalışmalarını kuş adası halkının hizmetine sundu.
Aldığı diğer bir davet Anamur’dan oldu. Anamur’da 15 gün sanat faaliyetlerini sürdürürken basında çıkan haberler ve sanat faaliyetleri ile ilgili duyurular Anadolu’nun diğer illerinde ilginin artmasına sebep oldu.
Niğde belediyesinin davetini değerlendiren Ahmet Nuray, 15 gün Niğde müzesinde faaliyetlerini sürdürdü. Niğde’nin sembolü olan ‘Elma konseptli’ bir maket yaptı. Niğde halkının renkli kişiliğinin etkisinde kalan sanatçı diğer illerden gelen davetlerin mecburiyeti ile Anadolu turuna devam etmek üzere Niğde’den ayrılırken uzun sürecek birçok arkadaşlığı kalbinde beraber götürdü.
1991 senesinde gerçekleşen Anadolu turu Pedagojik Sanat anlayışının önemini Ahmet Nuray’a bir kez daha kanıtlamıştı.
Sanat evrensel bir iletişim aracıdır. Şehirde kasabada her yerde her toplum için vazgeçilmez bir iletişim aracı olduğunu, tüm Dünyaya kanıtlayan Pedagoji Sanatçısı her gittiği yerde çocuklarla beraber uygulamalı olarak yaptığı çalışmalarına yeniden Anadolu’da devam etmeye başlayacak.

Saygılarımla.Kuantum Düşünce Grubu Kurucusu, Başkanı: Ahmet Nuray www.ahmetnuray.com 03/07/2008
 
Üst