Otobüste yer vermeme sanatı

  • Konbuyu başlatan Rose
  • Başlangıç tarihi
R

Rose

Guest
Binmenin bile başlı başına bir olay olduğu otobüslerde, bir de oturmuşsak; çok şanslı sayılırız.
Ama genelde diğer insanlarla eşit yorgunlukları paylaşan gençlerin oturma gibi bir şansları olmuyor.
Otururlarsa da bu çok uzun sürmüyor, yer vermek zorunda kalıyorlar çünkü.
Şimdi sizlere otobüste yer vermeme sanatının inceliklerinden bahsedeceğim.

*Öncelikle otobüse binerken dikkat edeceğimiz hususlar var. Bindiğiniz durakta otobüs dolu oluyor ama hemen iki adım gerinizdeki durakta otobüste oturma şansımız oluyorsa, nazlanmayıp yürümelisiniz. Ayakta durmak yürümekten daha fazla yorucu olabilir. Diyelim ki bindiğiniz durağa otobüs az dolu geliyor ama durak kalabalık. İşte o zaman otobüsün nerede duracağını kestirmek en önemli olaydır. Tam yeri bilirseniz ilk 3′te binmeniz garanti oluyor.
*Bin bir zahmetle elde ettiğiniz yeri kaptırmamaya niyetlisiniz. O zaman her şeyden önce acımasız olmalısınız! Vicdan azabınızı yenmek için sürekli sizin de bünyenizin zayıf ve çabuk yorulur olduğunu düşünün. Bu size güç verecektir.
*Her zaman cam kenarlarını tercih edin! Bu sizin rakibinizle aranızdaki mesafeyi açacaktır.
Ne olursa olsun rakibinizle göz göze gelmeyin! Eğer gelirseniz şefkat duygularınız ortaya çıkacak ve gardınızı düşürecektir. Nerede oturursanız oturun; ya dışarıyı seyredin ya da bir şeyler okuyun.
*Kulağınız bir şey duymamalı. Bir şey duymadığınızı da otobüstekiler anlamalılar. Tüm kuralları uygulasanız bile bir yer bulup oturamamış biri hıncını sizden şu şekilde çıkarabilir: "Utanmıyor musun?! Bak yanında amca son nefesini veriyor sen hala yer vermiyorsun!" Bu tarz ayıplanmalardan etiklenmemek için ucu boş da olsa bir kulaklık edinin.
*Ne zaman inecek olursanız olun, koltuğa her zaman artık otobüsün o koltuğunda yaşamaya devam edecekmiş gibi oturun. Sizi görenler "Bu kalkmaz." diye düşünsün.
*Oturacağınız yeri iyi seçin. Sanıldığı gibi en arka bu işler için etkili değildir! İnsanlar daha fazla ilerleyemedikleri için sürekli yanınızda kalırlar. Ara yerlerde oturursanız yanınızdakiler sürekli değişir ve kalıcı hedef olmaktan kurtulursunuz.
*Ters oturun! Ters oturmak ters oturamayan tüm rakiplerinizi eleyecektir. Eğer ters oturabiliyorsanız, bu avantajınızı kullanabilirsiniz.
*Normal olun! Kızgın, depresif bakışlar rakiplerinizin size karşı daha çok bilenmesinden başka bir işe yaramaz.
*Uyuyun! Bütün bu önerileri gerçekleştiremiyosanız bile, uyumak kesin çözüm olacaktır.

Tüm bu uyarılar ışığında siz de artık otobüsten yürüyen ceset halinde inmeyebilirsiniz.
 
L

leavealegacy

Guest
Ynt: Otobüste yer vermeme sanatı

hehe... deneyelim bakalım... :D
 
R

Rose

Guest
Ynt: Otobüste yer vermeme sanatı

Diyelim ki bindiğiniz durağa otobüs az dolu geliyor ama durak kalabalık. İşte o zaman otobüsün nerede duracağını kestirmek en önemli olaydır. Tam yeri bilirseniz ilk 3′te binmeniz garanti oluyor.

Bunu yapıyorum. :D
 

@met

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Otobüste yer vermeme sanatı

birkeresinde uyuma yöntemini denedim ama yemediler.. :D utanmazlar uyandırıp kaldırdılar beni yerimden.. :D
 

fatoşben

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Otobüste yer vermeme sanatı

küçük şehirde yaşamanın avantajları...otobüse binmek zorunda değilsiniz.ama aklımda bulunsun dimi belki ilerde işime yarar...
 
Üst