ÖSS sonuçları bir ay sonra açıklanacak

intibah

Site Yöneticisi
Sayfa Yöneticisi
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, diploma notlarının zamanında bildirilmesi halinde ÖSS sonuçlarının bir ay içinde açıklanacağını söyledi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Cihan Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, 2009 ÖSS'de, sınav güvenliğini tehdit eden herhangi bir olay olmadığını, sınavının başarı ile tamamlandığını bildirdi.

Kendilerine ulaşan bilgilere göre, bazı yerlerde cep telefonu ile kopya teşebbüsü yakalandığını, bazı yerlerden de bu yönde ihbarlar geldiğini aktaran Yarımağan, "Bir hayli yakalanan olduğunu tahmin ederim ama şuralarda şu kadar oldu da, diyemem. Tam rakama henüz sahip değilim." dedi.

Hastalıkla ilgili de olaylar yaşandığını kaydeden Yarımağan, "Sınavda rahatsızlananlar olabiliyor, sarası tutanlar oluyor, bayılanlar, araya çıkartılanlar oluyor. Tek tük cep telefonu ve hastalık olayları dışında bize ulaşan başka bir şey yok." diye konuştu.

Sınavın bu sene ÖSS ismi ile son kez yapıldığının hatırlatılması üzerine Yarımağan; sınavda zaman zaman ad değişikliği olabildiğini, geçmiş yıllarda ÜSS olarak yapıldığını hatırlattı.
Yarımağan şöyle devam etti: "Adı değişiyor ama çok şey değişmiyor. Buna benzer bir sınavı yine aynı mahiyette yapacağız. Gelecek sene bugün yaptığımız sınavı, üç parçada gerçekleştireceğiz. Tamamını bir oturumda yapmak yerine, bir kısmını Nisan ayında yapacağız, sonra herkes kendini ilgilendiren kısmına girecek. Sınav sonuçlarını aksilik olmazsa bir ay içinde açıklarız. Sonuçları açıklamamız için yalnızca bizim çalışmamız yetmiyor. Okulların diploma notlarını doğru ve eksiksiz bir şekilde bildirmeleri gerekiyor. Bu bizi her sene çok uğraştırır. Diploma notlarını zamanında alırsak, bir ay içinde sonuçları açıklarız."

http://www.ygs-lys.net/oss-sonuclari-bir-ay-sonra-aciklanacak
 
Üst