Öss 2009 Yerleştirme Sonuçları

intibah

Site Yöneticisi
Sayfa Yöneticisi
ossÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS Yerleştirme sonuçlarının yarın açıklanacağını bildirdi.ÖSS yerleştirme sonuçları, yarın açıklanacak. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ÖSS yerleştirme sonuçlarının yarın açıklanacağını bildirdi. Yarımağan, yarın saat 09.30'da sonuçların ilan edileceğini, adayların sonuçları internetten öğrenebileceklerini kaydetti.[Daha fazla...] Üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına, kontenjanı olmayan açıköğretim programları hariç toplam 643 bin 528 öğrenci yerleştirilecek.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre, 14 Haziran 2009 tarihinde gerçekleştirilen ÖSS ile 21 Haziran 2009'da yapılan YDS sonuçlarına göre yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı.

Sonuçlar yarın saat 09.30'dan itibaren ''http://osys.osym.gov.tr'' ve ''http://osys2009.osym.gov.tr'' internet adreslerinden öğrenilebilecek. Yerleştirme sonuçları ile kayıt işlemlerine ilişkin duyuru da aynı saatte ÖSYM'nin internet sitesinde yer alacak.

Bu arada, daha önce ilan edilen kontenjanlara göre, merkezi yerleştirme sonucunda devlet ve vakıf üniversiteleri ile KKTC ve yurt dışındaki üniversitelere, açıköğretimin kontenjansız programları hariç toplam 643 bin 528 öğrenci yerleştirilecek.

Devlet üniversitelerinin ön lisans ve lisans programlarına toplam 529 bin, vakıf üniversitelerinin ön lisans ve lisans programlarına toplam 73 bin öğrenci alınacak.

Üniversitelerin kontenjanları geçen yıla göre yaklaşık 90 bin artırılmıştı.
http://www.ygs-lys.net/oss-2009-yerlestirme-sonuclari
 
B

badem

Guest
Ynt: Öss 2009 Yerleştirme Sonuçları

Hayırlı olsun herkese..4 sene öncesi geldi aklıma yaşlanıyor muyum ne :D
 
B

badem

Guest
Ynt: Öss 2009 Yerleştirme Sonuçları

:D Hayır ben hala büyüyorum :D
 

hasan_g

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Öss 2009 Yerleştirme Sonuçları

napıon hocam süt mü çion bilmem:) ben de insan çeşitlerini öğreniyorum her gün
 
B

badem

Guest
Ynt: Öss 2009 Yerleştirme Sonuçları

:D Ben içimdeki çocugu öldürmüyorum.yaptıgım tek şey bu..
 

hasan_g

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Öss 2009 Yerleştirme Sonuçları

niye öldürecen zaten hocam cani misin :) dokunma arada neşelenmene yardımcı olur ;)
 
Üst