Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi

HYPATİA

New Member
ÖgretmenForum Üye
MARMARA ÜNİVERSİTESİ

ATATÜRK EĞİTİM FAKÜLTESİ

GENEL BİLGİLER

Atatürk Eğitim Fakültesi, okul öncesi eğitim, ilköğretim ve orta öğretime öğretmen yetiştiren bir kurumdur. Fakülte bünyesinde 9 bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlere bağlı 21 anabilim dalı vardır. Anabilim dallarının her biri ayrı diploma veren, bağımsız birer öğretmenlik programıdır. 2005 – 2006 öğretim yılı itibariyle Fakültenin öğrenci sayısı yaklaşık olarak 8.000’dir.

1998 yılında gerçekleşen yeniden yapılanmayla birlikte, lisans ve tezsiz yüksek lisans olmak üzere, iki ayrı düzeyde eğitim ve öğretim vermektedir. Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Bölümü ile Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanlar Eğitimi Bölümü’nde öğretim süresi, 3,5 + 1,5 yıl olmak üzere, toplam 5 yıldır. Bu bölümlerin programları, Fen – Edebiyat Fakültesi ile birlikte yürütülmektedir. Buna göre öğrenciler, 3,5 yıllık birinci devrede, Fen – Edebiyat Fakültesi’nde, kendi branşları ile ilgili bölümlerde, alan derslerini almaktadır. İkinci devrede ise, öğretmenlik formasyonu ile ilgili teorik ve uygulamalı bir eğitimin verildiği tezsiz yüksek lisans öğrenimi görülmektedir. Diğer programlarda, dört yıllık, lisans düzeyinde bir eğitim ve öğretim verilmektedir. Yeni yapılanma ile birlikte, öğretmenlik eğitimini teorik olmaktan kurtarmak için, fakülte – okul işbirliğine büyük önem verilmiş; buna paralel olarak, okul deneyimi ve öğretmenlik uygulaması derslerine ayrılan süre arttırılmıştır.

Fakültemizde 39 Profesör, 17 Doçent, 57 Yardımcı Doçent, 68 Öğretim Görevlisi, 57 Araştırma Görevlisi görev yapmaktadır.

Türkiye’nin en köklü öğretmen yetiştiren kurumu olan Atatürk Eğitim Fakültesi; Marmara Üniversitesi’nin İstanbul’un Anadolu yakasındaki Göztepe Kampüsü’ndedir.

PASALI

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Arkadaşlar bende Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümünde okumaktayım... Gerçekten Göztepe Kampüsü yazında gelmesiyle daha bir güzel olmuş. Atatürk Eğitim Fakülteside Göztepe kampüsünün en köklü Fakültesi dir...

macroeyes

New Member
ÖgretmenForum Üye

sLm arkadaşLar.. ben de marmara ünv. ata eğitim faküLtesi sınıf öğt. böLümü 4. sınıftan şükran.. ;)

dreammaker

New Member
ÖgretmenForum Üye

ben de ata eğitimdeyim 3. sınıff.. okulumu çok seviyorum Allah herkese böyle bir okulda okumayı nasib etsinn...

P

pesimist

Guest

Amin hocam cümlemize inş. bende marmaralı olma yolunda ilk adımımı attım umarım Allahın izniyle istediğim sonucu alırım...

macroeyes

New Member
ÖgretmenForum Üye

evet bence de ata eğitim gayet güzeL bi faküLte. ben de okuLumu seviyorum.. =))

biber

New Member
ÖgretmenForum Üye

marmara üniversitesi adını duyunca insan daha görkemli bir kampüs bekliyor ancak ata eğtmi kastediyorum hiç de öyle değil
anadoludaki birçok üniversitenin kampüsü ondan çok daha güzel

ancak eğitim açısından farklılıklar vardır..

dreammaker

New Member
ÖgretmenForum Üye

Ata eğitime laf yokk benim okulumm:)) okulumuz bina olarak eski olduğu için bazı beklentileri karşılamıyor olabilir ama eğitim olarak pek çok üniversiteyi geride bıraktığından eminim...

prospectiveteacher

New Member
ÖgretmenForum Üye

fiziksel olanaklardan yoksunluk bir yana, bizim çalışkan, adil, donanımlı, yenilikçi hocalarımız ve sistemimiz bir yana..hakkını vermek lazım fakültemzn ve mümkün olduğunca doldurmamız lazım ceplerimizi..:)

PASALI

New Member
ÖgretmenForum Üye

Atatürk Eğitim Fakültesi yenileniyor arkadaşlar. Değerimizi anladılar ve herşey 0 dan yapılıyor. Bakalım, herhalde bizden sonrakiler daha güzel ve daha sosyal bir ata. eğitime sahip olacaklar.

mrtplbs

New Member
ÖgretmenForum Üye

slm arkdşlar foruma yeni üye oldum tercihlerim arsında zihinengelliler öğretmnliğiyazmak istiorum bu bölümde en iyi marmara üniversitesi bunu biliorum...puanım ve sıramda fazlasıyla yetio..sayısal mezunuyum fakat sözel1:360 bu puanı değerlendirmek istiorum...atatürk eğitim fakültesinin fotoğraflarının olduğu bi yer varmı internette çok merak ediorum..eğer imkan varsa kendinizde bulunan bi kaç fotoyu e-mail adresime gönderebilirmisniz..