Kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi özel yetenek sınav ilanı!

bedeneğitimci

New Member
ÖgretmenForum Üye
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne Ön Kayıt ve Özel Yetenek Giriş Sınavı ile 20 Kız, 20 Erkek öğrenci alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. 2007 yılında yapılan ÖSYS sınavında; Liseler, meslek liseleri ve öğretmen liselerinin spor alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylardan ve milli sporculardan 2007-ÖSS’de puan türüne bakılmaksızın 160 veya daha fazla; bu alan/kol/bölümler dışındaki alanlardan mezun olan adaylardan 2007-ÖSS’de puan türüne bakılmaksızın 185 veya daha fazla puan almış olmak, (ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-SAY-1, ÖSS-EA-1, ÖSS-DİL).
3. Beden Eğitimi Öğretmenliği için fiziksel, zihinsel ve konuşma engelli olmamak,

BAŞVURU TARİHİ
Başvurular 20-30 Ağustos 2007 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde, ayrıca tatil
günlerinde de yapılacaktır ve sınav 31 Ağustos 2007 Cuma günü başlayacaktır.

ÖN KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER
1. Başvuru Formu (Ön kayıt esnasında verilecektir),
2. Resimli Nüfus Cüzdan Sureti veya onaylı fotokopisi,
3. 2007 ÖSYS sınavı sonuç belgesinin aslı veya kayıt sırasında onaylanacak fotokopisi (Fotokopisi onaylandıktan sonra aslı iade edilecektir),
4. 4.5x6 ebadında 4 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf (Kızlar başı açık, erkekler sakalsız),
5. Hükümet Tabipliği veya Sağlık Ocaklarından alınan “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavına katılmasında bir sakınca yoktur” yazılı sağlık raporu,
6. Liseler ve Meslek liselerinin sporla ilgili alan/kol’larından mezun olan adayların bitirdikleri okulla ilgili mezuniyet belgesi ve 1 adet fotokopisi (Fotokopisi onaylandıktan sonra aslı iade edilecektir),
7. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığının Garanti Bankası Kahramanmaraş Şubesi nezdindeki 6299247 no’lu hesaba 125 YTL.’nin “BESYO Sınav Ücreti” adı altında yatırıldığına dair banka dekontu (Sınav kılavuzu ve özel tişört 25 YTL. karşılığı ayrıca temin edilecektir),
8. Sınav başvurusunda alınan ücret hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.

BAŞVURU ADRESİ
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü,
Bahçelievler Yerleşkesi, İsmet Paşa
Mahallesi 12. Sok. 46100 - KAHRAMANMARAŞ

Danışma için telefon: 0 344 223 76 66 / 383 veya 277

Başvurular şahsen veya internet aracılığı ile yapılabilecektir. Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Ön kayıt yaptıran ve sınav deneme çalışmalarına katılmak isteyen adaylar, 23-30 Ağustos 2007 tarihleri arasında, Üniversitemizin Bahçelievler Yerleşkesinde bulunan Kapalı Spor Salonundaki deneme parkurundan yararlanabilirler.

İNTERNETTEN KAYIT
İnternetten kayıt yaptıracak adaylar sınav başvuru ücretini yukarıda 7. maddede belirtilen hesaba yatıracaklardır. İnternet aracılığı ile müracaat edecek adaylar “http://www.ksu.edu.tr’’ adresinden ilgili bilgileri gireceklerdir. Müracaat eden adayların müracaatlarının kabul edilip edilmediği her gün saat 18.00’den sonra yine aynı adreste ilan edilecektir. Müracaatları kabul edilen adaylar gerekli evrakları ve banka dekontunu en geç 30 Ağustos 2007 tarihinde saat 17.00’ye kadar şahsen teslim edeceklerdir.
 

glaudser

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: KSÜ FENERİ2006 yılında 2. ek kontenjanla KSÜ otomotiv bölümüne kayıt olmuştum. Tüm üniversitelerde olduğu gibi burada da ders kayıtları otomasyon sisteminden yapılıyordu. İlk yıl 1 dersten devamsızlıktan kaldığım için bu dersi (2. Dönem) 2008 yılında tekrar almam gerekiyordu (derse devam zorunluluğu olduğu için).

Neyse otomasyon sisteminden dersi aldım ve sorun bitti, yani mezun olabilecektim. Ama asıl sorunlar yeni başlıyormuş çünkü otomasyon sistemine ders programı aktarması yapılınca yeni aldığım derslerden biriyle çakıştı ve sistem otomatik olarak alttan dersimi attı. Dolayısıyla 1 sene sonra mezun olacaktım.

Okulu bırakmaya karar verdim ve internetten son bir kez otomasyon sistemine bakıyordum ve şok oldum. Otomasyonda ders çizelgesinde aynı gün ve saatte 2 ders yazılıydı. Ve bu iki ders aynı dersti. Benim dersim salı günüydü ama bu önemli değildi, önemli olan bu nasıl oluyordu? Çok basit bir kişiye çakışan bir dersi almasına yarıyordu ve yanlışlıkla yapılmasına imkân yok. çünkü sistem otomatik olarak aynı gün ve saatte çakışan dersleri atıyor.

2 defa yazılmasının sebebi ise ders çakışması yine olacaktır ama sistem aynı derslerden sadece birini atacaktır. Dolayısıyla kâğıt üzerinde ders alınmış olacaktır. Beni mağdur eden KSÜ yönetimi istediği kişiye dersi vermenin yolunu biliyor.
Daha sonra Rektöre bu belgeleri sunarak bu kişilerin görevden alınmasını talep ettim fakat bu kabul görmedi ve ilk belgelerim o anda karaltıldı.Bunun üzerine bu grupta yayınladığım yeni kanıtları buldum ama bu defa KSÜ ye bildirmedim. Hatta elimde başka birşey var mı diye defalarca beni yokladılar ve bende olmadığını kendilerine söyledim. Bunun üzerine K.Maraş Sütçü İmam Üniversitesi ,kanıtımın olmadığını söyleyerek beni üniversiteyi karalamakla ve üniversiteye hakaret etmekle suçlamıştır. Kanıtlar herkesin ulaşabileceği bir sitede sunulmuştur.
http://glaudser.tr.gg Bu siteden isteyen herkes rahatlıkla bu kanıtlara ulaşabilir , kimin yalan söylediğini kimin usulsüzlük yaptığı ve öğrenciyi mağdur ettiği bu sitedeki tam 15 belge ile kanıtlanmıştır.
htt://glaudser.tr.gg
 
Üst