İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HASAN ALİ YÜCEL EĞİTİM FAKULTESİ

ZARTARZAR

New Member
ÖgretmenForum Üye
Büyük eğitimci Hasan Ali YÜCEL'in adını taşıyan Fakültemiz 1998 yılında, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal ALEMDAROĞLU'nun liderliğinde ATATÜRK' ün istediği öğretmenleri 21. yüzyıl için yetiştiren bir eğitim öğretim kurumu olma çabasıyla kurulmuştur.

Fakültemiz, İlköğretim okullarına öğretmen yetiştiren 9 programda lisans eğitimi yapmaktadır. Buna ek olarak 3 programda eğitim öğretim hazırlıklarını sürdürülmektedir. Bu lisans programları dışında 8 alanda tezsiz yüksek lisans, 5 alanda da tezli yüksek lisans ve doktora eğitimi sürdürülmektedir.
Fakültemizde Çift Ana dal ve Yan dal programları uygulanmakta ve bunun sonucu sonucu olarak herhangi bir programa kayıtlı öğrencilerimiz bir yan dalda uzmanlaşarak bu yan dalın sertifikasını veya bir başka programın diplomasını alabilmektedirler.
Bir diploma almaya yönelik bu programlar dışında Fakültemizde çeşitli sertifika programları da yürütülmektedir. Yükseköğretim Kurulu izni ile yapılan bu programlar arasında Sınıf Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Türkçe / Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği ve Matematik Öğretmenliği sertifika programları sayılabilir.
Fakültemiz bu programlarını Fen Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi ile yürüttüğü işbirliği içinde sürdürmektedir. Yukarıda belirtilen programlarla ilgili alan dersleri Fen ve Edebiyat Fakülteleri öğretim üyelerinin de desteği ile verilmektedir.
Bu eğitim öğretim programları dışında Fakültemizde eğitimle ilgili güncel konularda çeşitli projelere bağlı bilimsel araştırma faaliyetleri de sürdürülmektedir. Bu faaliyetlerin sonuçları çeşitli ulusal ve uluslararası toplantılarda bildiri olarak sunulmakta veya yerli ve yabancı saygın dergilerde yayınlanmaktadır.
Eğitim alanındaki önemli günler arasında yer alan 24 Kasım Öğretmenler Günü, 16 Mart Öğretmen Okullarının kuruluş yıl dönümü ve 17 Nisan Köy Enstitüleri kuruluş yıl dönümü ve benzeri etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca, öğrencilerimizin sosyal aktivitelerinin desteklenmesine yönelik çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.
Fakültemiz öğrencileri; Sınıf temsilcileri, Bölüm temsilcileri ve Fakülte temsilcisi olarak Fakültemiz yönetimine katılmakta ve fakülte etkinliklerinin düzenlenmesinde aktif bir şekilde görev almaktadırlar.

ZARTARZAR

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HASAN ALİ YÜCEL EĞİTİM FAKULTESİ

HAYEF'İN BAHÇESİNİ ÖZLEDİM:(

piaget

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HASAN ALİ YÜCEL EĞİTİM FAKULTESİ

fakülte 3 binadan oluşmaktadır,
birisi bayazıtta,birisi vefa da dır