Bir Japonun Tespitleri

  • Konbuyu başlatan Rose
  • Başlangıç tarihi
R

Rose

Guest
Bir Japonun Tespitleri

Bir Japon, Istanbul'da gecirdigi bir haftanin sonunda fikri soruldugunda şunlari soyluyor:

Turkler'in evine gittiginizde, tanimasalar da buyur ediyorlar. Siz oturmadan kimse oturmuyor. Siz sofraya gecmeden kimse gecmiyor. En iyi yere sizi oturtuyorlar. Siz yemege başlamadan kimse başlamiyor. Zorla her yemekten tattiriyorlar. Siz kalkmadan kimse, evin cocugu bile sofradan kalkmiyor. Cay, kahve, meyve, ikram bitmiyor. Herkes sizi rahat ettirmek icin ugraşiyor.

Kumandayi elinize veriyorlar. Sirtiniza, altiniza yastik konuyor. Yorgunluktan ölseler bile siz kalkmadan kimse gidip yatmiyor. Gitmeye yeltendiginizde bu kez birakmiyorlar. Yataklarini veriyorlar, kendileri kanepede, koltukta yatiyor.

Sonra evden cikiyorsunuz ayni adamlar 180 derece degisiveriyor.

Herkes arabasini ustunuze suruyor. Arabanin burnunu cikarmazsaniz kimse yol vermiyor. Kornalar, kufurler. şerit degistirmek bile mumkun degil.

Yayaysaniz isik olmayan bir gecitten mumkunu yok gecemezsiniz.

Evde oyle, arabada boyle, nasil oluyor? Bu isi cozemedim.
 

alperen35

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Bir Japonun Tespitleri

Misafir perverliğimizi hayatın tüm alanlarına yansıtabilsek keşke...Değil yabancılara birbirimize bile saygımız eskisi gibi değil. daha saygılı bir toplum dileğiyle..........paylaşım için teşekkürler
 

bir_adin_kaldi_geriye

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Bir Japonun Tespitleri

:) gerçekten güzel söylemiş. çok güzel gözlemlemiş. hayatın vermiş olduğu stresle insanlar hatalar yapabiliyorlar. hep bu yüzden büyük şehirde yaşamayı istememişimdir. küçük yerleşim yerlerinde insanlar daha bi sıcak daha yakın. tşkler paylaşım için
 
Üst