Atatürk bugün yasasaydi!

• Konbuyu başlatan badem
  • Başlangıç tarihi
B

badem

Guest
REKTÖR:Aman tanrım ulu önder Atatürk de burada hoş geldiniz şerefler verdiniz efendim...

ATATÜRK:Sağol evladım.. Tükiye cumhuriyetinin muassır medeniyeltler seviyesine siz değerli aydınlar sayesinde ulaşacağını biliyordum zaten ...Evladım bu kalabalık nedir?

REKTÖR:çok önemli bir açıklamayı kamuoyuna duyuracağım paşam..

ATATÜRK:Güzeeel..fevkalade onurlandım ....Demek bilimsel buluşlarınızı,uluslar arası makalelerinizi,icadlarınızı buradan ilan ediyorsunuz .Zaten ünivrsiteler bilim yuvaları olmalı herkes fikirlerini özgürce tartışıp;terkipler,tahliller,tasnifler,deneyler ve gözlemler yapılarak bir sonuca ulaşılan yerler olmalı değil mi?

REKTÖR:Şey..şey.. evet.. evet öyle tabi mesala ben yaptığım inceleme ve araştırmalarım sonucunda başörtülü öğrencilerin başlarını KOPYA çekmek için örttüklerini tesbit ettim ve bu buluşumla prof olmakla kalmadım üniversteye rektör bile oldum...

ATATÜRK:Yaaa demek öyle ben de bizim LATİFE hanımın bu kadar okulu nasıl bitirip birçok yabancı dili anadili gibi nasıl konuşabildiğini anlayamamııştım şu senin buluşunla TÜRKİYE muasır medeniyetini yakalamayı bırak çoktan geride ırakmıştır herhalde?.....Güldürme beni evlat şakanın sırası değil.. hele birde senin şu ünivesiteni bir gezelim bakalım ..Düş önüme..

REKTÖR:Hay..hay.. efendim şeref duyarız... Yalnız eşiniz LATİFE hanım ve pek muhterem valideniz ZÜBEYDE hanım üniversiteye böyle girmeleri yasak...onları almak yasak...çünkü başları örtülü.....TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK...

ATATÜRK:Bre sen benim kim olduğumu unuttun galiba ben BU DEVLETİN kurucusu ATATÜRK'ÜM..ben ilk cumhurbaşkanıyım ve çankaya'ya eşim latife hanım bırak baş örtüsünü çarşafla girmiştir ..Hem ben bu devletin başında iken cuma namazına da gittim gitmekle de kalmadım..camide cemaate hutbe bile verdim..Herhalde BALIKESİR HUTBEMİ okumuşsundur..şimdi beni laik karşıtlğyla mı suçlayacaksın ?..Eşim ve validem laik karşıtı mı demek istiyorsun?...

REKTÖR:Şey..kem küm....yani... gak guk..yani öyle demek istemedim ama eeeeeeeeeee.. TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK...ülke bu şekilde yönetilmeye devam edilip ve oy kaygısı ile yasaklar kaldırılp üniversitelere özgürlük getirtilecek olması beni deli ediyor paşam kurtar bizi...özgürlük beni kudurtuyor yasaklar bol bol yasaklar olmalı ...bundan sonra ey millet !! Tesbitim sonucu siyasiler yakakkabı kiydiği ve siyasi simge olduğu gerekçesi ile üniversiyelere AYAKKABI İLE GİRMEK YASAAAK...hem yaptığım bilimsel tetkik ve tahliller doğrultusunda siyasi nesne olarak tesbit ettiğim su , gazoz,çay,cola turca üniversite ve kamu alanlarında içilmesini YASAKLIYORUUMM.....ayrıca siyaseti çağrıştıran ve laikliğe bilmem nereden aykırı olan konuşmayı,ciklet çiğnemeyi,çorbaya limon sıkmayı da YASAKLIYORUUUUM....BURADA BEN NE DERSEM O OLUR O KADAR .....OH BE RAHATLADIM..Şey özür dilerim sizi unttum paşam sizi dinliyorum...

ATATÜRK:BEN NİCE HARPLEDE BULUNDUM VE ZAFERLER KAZANIP DÜŞMANI MAĞLUB ETTİM AMA SENİN ŞU CAHİLLİĞİN BENİ MAĞLUB ETTİ.. BEN ''HAKİMİYET KAYTSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR ''DEDİM SEN ''hakimiyet kayıtsız şartsız rektörün, askerindir ''olarak anlamışsın HEM ANLADIĞIM KADARIYLA HALKI CAHİL SANIYOR VE KÜÇÜMSÜYORSUN..UNUTMAKİ BEN KURTULUŞ SAVAŞINDAKİ TEK DAYANAĞIM CANIMDAN AZİZ BİLDİĞİM TÜRK HALKIYDI ..ŞİMDİ ÇOOK MÜTEESSİRİM NASIL OLYOR Kİ KURTULUŞ SAVAŞININ KAHRAMAN KADINLARINDAN ŞERİFE BACIYI, KARA FATMAYI, ELİFLERİ VE DAHA NİCELERİNİ BAŞI ÖRTÜLÜ ,TESETTÜRLÜ OLRAK DÜŞMANA KARŞI SAVAŞITIRIRKEN ONLARIN TORUNLARI AYŞELERİ ,ELİFLERİ FATMALARI BAŞI ÖRTÜLÜ TESETÜRLÜ DİYE ÜNİVERSİTEYE ALMZSIINIZ..İDRAKİM DURDU ÜMİTLERİMİ YIKTINIZ AMA BU NECİP MİLLETİM SİZE GERÇEK CEVABI ER VEYA GEÇ VERECEKTİR......

REKTÖR:Yaassaak kardeşim yassak

Alıntıdır...

akerim

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: Atatürk bugün yasasaydi!

REKTÖR:Aman Allahım Hocamız da burada hoş geldiniz şerefler verdiniz efendim...

GÜLEN:Sağol evladım.. Tü?kiye İslam ?umhuriyetinin MÖ'ye yakın medeniyeltler seviyesine siz kullarım sayesinde döneceğimi biliyordum zaten ...Evladım bu kalabalık nedir?
.............................................................
Sayın Öğretmenim,
Dalga geçerek ne elde edebilirsin.Hiç hoş oluyor mu?
Yukarıdaki küçümseme senin hoşuna gider mi?

B

badem

Guest

akerim' Alıntı:

GÜLEN:Sağol evladım.. Tü?kiye İslam ?umhuriyetinin MÖ'ye yakın medeniyeltler seviyesine siz kullarım sayesinde döneceğimi biliyordum zaten ...Evladım bu kalabalık nedir?
Sayın Öğretmenim,
Dİkkat ettiyseniz benim koyduğum yazıda Fethullah Gülen'den bahsetmiyor.Dalga geçmek için koymadım ben o yazıyı.İçeriğini dikkatli okursanız hangi amaçla konulduğunu ve ne mesaj verilmek istendiğini anlarsınız.

intibah

Site Yöneticisi
Sayfa Yöneticisi

Neresi küçümseme sevgili rektörlerimiz ne yazıkki bu durumda.

- "Başörtülü öğrenciye hakettiği notları vermeyeceğiz." İstanbul Üniversitesi Rektörü
-"Başörtülü öğrenciler bulututla kopye çekerler, başörtüsü yasağı sürsün." Akdeniz Üniversitesi rektörü
-"Bir askerle konuşurken telefonda dahi olsa esas duruşa geçiyorum." Ateist Prof. Dr. Celal Şengör

(Hatırlatma: Yukarıdaki sözler M.Ö. söylenmiş sözler değil.)

Bu adamların neresinde ciddiyet var.
Sonları geldi hepsi birer birer temizlenecek. Bulunduğu yerleri haketmiyorlar....Gideceklerini bildikleri için çırpınıyorlar....

asmysf

New Member
ÖgretmenForum Üye

akerim' Alıntı:

Sayın Öğretmenim,
akerim' Alıntı:

Sayın Öğretmenim,

Fetullah GÜLEN hoca senin hiç bilmediğin ülkelerde türk bayrağını dalgalandırılmasını. Senin dilinden,dininden, ırkından hiç haberin olmadığı ülkelerde istiklal marşımızın söylenmesini sağlıyor. Sen ve senin gibi düşünenler bu ülke için bu millet için ne yapıyor?

alperen35

New Member
ÖgretmenForum Üye

kimsenin özgürlüğüne ,yaşamına karışılmıyor.sözde laikçiler,demokratikler,insan hakları savunucuları.sizin giysinize karışılsa nasıl tepki verirdiniz.gericilik başörtüsünde değil,beyinlerdedir,özellikle gençlerimizin eğitimini kısıtlayan beyinlerdedir....

akerim

New Member
ÖgretmenForum Üye

Sayın asmusfir,
Ben de şöyle düşünüyorum;
Amerikanın(Emperyalizmin) Ortadoğu ve Türkiye üzerindeki planlarının (ılımlı İslam ) taşaronu bir zat ve de T.C deki destekçileri sanıyorlar mı ki bu okulların sermayesi ,bizdeki islamcı sermayenin parasıyla oluyor? Sen inanabilirsin,ben inanmıyorum.Atatürkçüyüm,tam bağımsızlığı savunuyorum ve de laikliğin savunucusuyum.

alperen35

New Member
ÖgretmenForum Üye

Sayın Akerim
konu cemaat konusu değil.Başörtüsü serbestisi..
Herkes ATATÜRKÇÜ herkes laikliği savunuyor.
Neden herkes eğitim özgürlüğünden yana değil..........giyimi,inancı ,düşüncesi ne olursa olsun.
Ülkemiz Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda hem Cumhuriyetle hem de Laik yapısıyla ilel ebet var olacaktır.İnançlara,düşüncelere saygı duymazsak bu zor....
Bu Millet Milli Mücadeleyi birlik olarak kazandı.Her türlü yapıya saygı duyarak.Osmanlı Devleti 3 kıtada inanç özgürlüğü tanıdı KORKMAYIN torunlarıda aynı zihniyette......

fatsali

New Member
ÖgretmenForum Üye

Tv ekranlarından şu günlerde başörtüsü ve kat sayı karşıtı açıklamaları üzüntüyle ve kahrolarak seyrediyoruz.Ülkenin yetiştirdiği aydınlar,siyasiler ve gazeteciler, utanmadan ciddi ciddi bu konuları bütün barbarlıklarıyla,yobazlıklarıyla ve de tüm gericilikleriyle tartışıyorlar.Yobaz,anti demokrat,cuntacı,ortaçağ aydınları her gün yeni bir eylem planı geliştiriyor.Sokaklarda komünist Lenin ile birlikte Atatürk'ü eş tutan pankartlar açıyorlar.Zavallı başörtülü ve İmam Hatipli çocukları,yok etmek,ezip çiğnemek isteyen bu gericiler, Laiklik ilkesine sığınarak( kartel medyasını da yanlarına alarak) korku salıyorlar..Biz ki bu ülkenin mayasıyız,tarihiyiz,şerefiyiz.Malazgirt’ten Milli mücadeleye onurumuz ve kutsal değerler uğruna dik tuttuk başımızı.Emperyalizmin yerli işbirlikçilerini İzmir'de denize biz döktük.M.kemal Atatürk'ün özgürlük ve demokrasi mücadelesini bu vatansız,milletsiz,öz değerlerine saygısız,gerici,yobaz cuntacılar istemiyor diye yarı da mı bırakacağız.Bu,"Benim dediğim olmazsa ülke yansın"diyen barbarlara teslim edelim aziz vatanı?Yıllardır bu aziz milleti "şeriat geliyor"diye korkutan,ortalığı cehenneme çeviren bu Atatürk düşmanlarına:"Artık sizin döneminiz bitti,imanlı ve de Atatürk'ün bıraktığı emanete sahip çıkan imam hatip nesli burada"demenin vaktidir. İmam hatip liseleri 40-50 yıldır bu aziz millete hizmet eden şerefli bir nesil yetiştirmiştir.Dün askerine,polisine,savcısına kurşun sıkan ezan ve bayrak düşmanı hainler,bugün meydanlarda Atatürkçü kesildiler.Ulusalcılık adı altında milletin öz değerleriyle savaşan bu gerici,yobaz kesim asla Atatürkçü ve laik değildir.İmam hatip nesli alanlarda göstermelidir asıl Atatürkçü ve laik olanların bizler olduğunu.Bu gün başörtüsü ve katsayı sorunu varsa ki vardır.Bunun yegane sorumlusu gerici ,yobaz solcular değildir.Bu hukukunu koruyamayan,orada burada geyik yapan imam hatip nesli hiç de masum değildir.Sözün özü,özgür,laik ve çağdaş bir Türkiye için bütün imam hatipliler ,haykırmalı:"Türkiye laiktir ,laik kalacak","Gerici,cuntacı sol güçlere karşı omuz omuza"
"Türkiye’nin tüm ilerici güçleri karanlık zihniyete karşı birleşin"
İsmet İnönü CHP'si ülkede kaos oluşturuyorsa hala,durup düşünmek lazım.sahte Atatürkçüler,alanlarda inanmış,ilerci,aydın insanlara korku salabiliyorsa oturup bir kez daha düşünmek lazım.% 80'in desteğini arkasına almış bir yasa değişikliği onaylanamıyorsa, bir kez daha sorgulayalım imam hatipliliğimizi.cesurca,onurluca hak ve hukukumuzu koruyamıyorsak,öz yurdumuzda parya gibi yaşıyorsak,yakın geçmişi bir sorgulayalım.Ortalığı kasıp kavuran sahte Atatürkçülerden yılmadan,dimdik ayakta durabilen ,kurtuluş savaşını nasıl ki omuz omuza verdiysek ,yine o heyecanla Atatürkçü düşüncenin ışığında yobaz ve barbar CHP'ye karşı hep beraber:"Gerici,cuntacı sol güçlere karşı omuz omuza"
Hainler, zavallı kız çocuklarının bacaklarına kezzap atmaktan bile çekinmiyorlar.Üstüne bir de haber yapıyorlar bu rezilliklerini.Biz ki 1000 yıldır bu topraklarda Yahudilerle,Ermenilerle kapı komşuluğu yapmışız.Biz ki, zaferler kazanmış olsak bile ayaklarımızın altına serilen Yunan bayrağını çiğnemeyi hoş görü anlayışımıza sığdıramamışız.Yurtta ve dünyada barışın temsilcisi olmuş bir ulusun çocuklarına yakıştırdıkları şeye bir bakın!

hazeyin

New Member
ÖgretmenForum Üye

atatürk bugün yaşasaydı teraneleri hep söylenir. söyleyenler de ne hikmetse ne kurtuluş savaşının adam gibi okumuşlardır. nede nutuk u. en çarpıcı örneiği rahmetli c. başkanı turgut özal vermişti. (öyle bir cenahta yetişmişti ki atatürü yok sayıyorlardı.) nutuğu çok geç yaşlarda okuduğunu ve atatürkü daha iyi anladığını söylemişti.şayet atatürk yaşasaydı diyenler ; yaşasaydı bu çarpık zihniyetler olmazdı ki zaten .hala hacılara hocalara biat eden insanlar bu ülkeyi yönetmezdi. akılın ve bilmin bu kadar uzağına gitmezdik.

OTHER LIFE

New Member
ÖgretmenForum Üye

aynen hocam katılıyorum zaten tablodan da belli oluyor aslında ne yapmak istedikleri sanki ATA mıza karşı yıllardır biriktirdikleri bir hınç varmışcasına onun adını adeta bir fıkra karakteri gibi kullanarak akılarınca dalga geçiyorlar.
BU ARADA diğer ülkelerde türban serbest diyenlere sesleniyorum o ülkelerde şeriat tehlikesi yoktur azınlık korunulmaya çalışılmıştır çoğunluğun baskısı daha azdır VE UNUTMAYIN her ülkenin koşulları o ülkenin tarihine göre değerlendirilir bu ülkede türban neden yasaklandı lütfen bi düşünün

şehzade

New Member
ÖgretmenForum Üye

yazıyı begendim ama buraya fetullah güleni kim ne den ve ne zihniyetle sıokuyor anlamadım... eger zıt bir seyler söylecekseniz azcık akla mantıga uysun vede lütfen egitimli biri olarak tutarlı konusalım
sorsan fetullah gülen kimdier nedir nasıl yasamıstır haberi yok getirmiş ılımlı islam diyor onun yasayısını ben sahsen sürdüremem takva namımda söylüyorum hayatını okumussanız babası ineklerinin agzını baglarmıs baskasının tarlasından bir tutam ot yemesin diye anneside abdestsiz emzirmemiştir bir laf vardır sevmem ama tam yeri dinime küfreden müslüman olsa ???

OTHER LIFE

New Member
ÖgretmenForum Üye

çok haklısınız ayrıca şu özgürlük meselesine gelince ben gayet özgür olduklarını düşünüyorum yazılara bir bakın nedense bizler yorum yapmaya başlamadam bile hemen 'elhamdulillah müslümanım 'deme ihtiyacı hissdiyoruz neden sizce bu çoğunluk bizi yanlış anlamasın hep yaptıkları gibi dinsiz ilan etmesinler diye şimdi soruyorum tekrar lütfen söyleyin kapalı olduğunuz için bu toplumdan sizmi daha çok baskı görüyorsunuz yoksa etek giyen ya da biraz aykırı giyinen hatta sırf sarışın olan insanlarmı sizce baskı KİMEEE SORUYORUM

şehzade

New Member
ÖgretmenForum Üye

kardesim eger beni kastettiysen yanıldıgını söyleyebilirim benim çevremde acık kapalı sarısın esmer hepsi mevcut ... türkiyenin yerinde herkesinde çevresinde bunlar var bizim halk olarak bir sorunumuz yokki
bu ülkedeki sorun beyaz türkler diye kendini tanımlayan ulusalcı nitelendirilen jön türklerdir ... kimdir bunlar herkesin yakından tanıdıgı bu ülkede bizim istemediğimiz bir sey olmaz diyen add çagdas yasmaı destekleme derneginin baskanı türkan saylandır kimdir biz kaç kişiyiz diye ortalıkta soytarı gibi gezen tuncay özkandır kimdir amerika karsıtı bilinip darbecilerin zurnasını öttüren hasta olup amerikan hastanesinde muayene olan ilhan selçuktur ... benıim bu vatandaslrın kişiliğnde değilde ideoljisinde takıntım vardır kusra bakmasın kimse bunlar vatansever değildir bunların ne oldugu aşikardır fetullah gülenin yaptıklarıda ortdaDIR ben savımın herzaman arkasındayım ;)
bu ülkede yıllarca ezilen anca inananlar olmustur inanç karsıtları dine saldırılarını acık acık yapamıyorda laiklik kisvesi adı altında yapabiliyor anca
benim üniversitede ateist arkadaslarım oldu ama asla beyaz türkler denen o soysuzlardan olmadı olmazda :mad:

OTHER LIFE

New Member
ÖgretmenForum Üye

birincisi sizi kastetmedim ikincisi kimsenin kişiliğyle problemim yok ideolojileri ile takıntılıyım deyip bu insanlara beyaz türk soysuz ve soytarı diyen siz olaya aslında büyük bir kişisellikle baktığınız aşikar o zaman bizde kapalı kardeşlerimize sıkma baş mı diyelim ya da size örümcek kafalı vahşi gerici mi diyelim burada kimse herhangi bir topluluğu kişiyi y da örgütü savunmuyorken siz bir hedef gösteriyorsunuz iki bazı kimselerin adeta müridliğine soyunarak proboganda yapıyorsunuz yazık malesef sizin gibiler insanımızı karanlığa sürüklüyor bu size son cevap probogandanıza fırsat vermiyeceğim saygılar

şehzade

New Member
ÖgretmenForum Üye

bu ideolijiye sahip insanların kendilerini nitelendiği terimler bunlar bende sözde bu vatana hizmet ettiğini iddia edip çakılı bir çivisi olmayan bu insanlarada onları destekleyenlerede her zaman söylecek sözüm olur merak etme ;) propaganda ya gerek yok kardesim merak etme ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz gösteriri kendini sahsı eserinde ;) pek emin değilim ama istifade etmen temennisiyle

N

noyan35

Guest

Sn şehzade
İlhan Selçuk amerikan hastahanesinde muayene oluyor diye kafa buluyorsun ama FG nin amerikanın kucağında yaşadığını unutuyorsun..Herzaman her yerde hülyalarını ve rüyalarını salya sümük ağlayarak anlatan FG mi vatansever.bütün TV lerde yayınlandı..''Zamanı gelene kadar sütre gerisine çekilip bekleyeceksiniz.Asla kendinizi belli etmiyecekseniz.Nezaman vali vs olunca yani yetkili olunca oryaya çıkacaksınız demedimi???Devletin altını oymak mı vatanseverlik..Niye gelmiyor o zaman bu ülkeye..Geçiniz vatanseverlik öyle olmaz..

bera

New Member
ÖgretmenForum Üye

Bu memleketin ahlaklı dürüst inançlı insanlarla bir yerlere gelmesi için eğitime soğuk bakan kitleleri eğitime yönlendiren,milletin yetimin malını yemiyecek,kul hakkı anlayışına sahib,vatanperver insanlar yetiştirmeyi gaye edinmiş..bunun için insan yetiştiren adeta
fabrikalar açan biri hakkında "salya sümük" ifadeleri çok çirkin olmuş
solda sağda bu milltin çoğunluğunun saygı duyduğu biri hakkında bu ifadeleri kullanmak seviyesizliktir.
Bende aynı seviyesizliğe düşmek istemiyorum

intibah

Site Yöneticisi
Sayfa Yöneticisi

Tuncay Özkan'ın müridlerinden olduğu anlaşılan islam, müslüman düşmanı noyan35'in salyalarını forumumuz daha fazla kaldıramayacağı için üyeliğini iptal ettim lütfen daha fazla cevap yazmayın.

öyküm_benim

New Member
ÖgretmenForum Üye

intibah' Alıntı:
Neresi küçümseme sevgili rektörlerimiz ne yazıkki bu durumda.

- "Başörtülü öğrenciye hakettiği notları vermeyeceğiz." İstanbul Üniversitesi Rektörü
-"Başörtülü öğrenciler bulututla kopye çekerler, başörtüsü yasağı sürsün." Akdeniz Üniversitesi rektörü
-"Bir askerle konuşurken telefonda dahi olsa esas duruşa geçiyorum." Ateist Prof. Dr. Celal Şengör

(Hatırlatma: Yukarıdaki sözler M.Ö. söylenmiş sözler değil.)

Bu adamların neresinde ciddiyet var.
Sonları geldi hepsi birer birer temizlenecek. Bulunduğu yerleri haketmiyorlar....Gideceklerini bildikleri için çırpınıyorlar....
içler acısı sözler bunlar