5 sınıftan 1 sınıfa dönen öğretmenin tavrı

erginavci58

New Member
ÖgretmenForum Üye
merhaba arkadaşlar ben önceki sene 5. sınıf okuttum ve geçtiğimiz dönem birinci sınıfları aldım.
başta çok çekiniyordum. özellikle okuma yazma ÖĞRETEMEME KONUSUNDA. ama gördüm ki durum hiç de zor değilmiş.
yeni öğretim yılı başlamasına az bir zaman kala bazı arkadaşlarda bu tedirginlik mevcut.
şimdi lütfen bir durum değerlendirmesi yapalım. bir öğretmen 1 sınıfı okutmak istemeyebilir mi?
kanunen böyle bir hakkı var mı? varsa????? vicdanen böyle bir hakkı var mı?
görüşlerinizi bekliyorum.

teachgirl_34

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: 5 sınıftan 1 sınıfa dönen öğretmenin tavrı

Hem vicdanen hem de kanunen böyle bir hakları olmamalı diye düşünüyorum.Ben de geçen yıl 1. sınıf aldım.Çok çekiniyordum istemiyordum ama almak zorunda kaldım.İnanın çok zevkli ve hiç zor değil hatta en kolay kademe bile diyebilirim.önünüzde birsürü şekillenmemiş hamur var ve onları siz yoğuruyorsunuz.sizin kopyanız oluyorlar.O minik minik ellerin kalem tutması,yazmaya çalışması,okuma çabaları,kırmızı kurdelayı aldıklarında ki o gözlerindeki başarma duygusunun sevinci sonra okuma bayramı ve daha neler neler..
kısacası çok keyif verici insan gerçekten öğretmen olduğunu hissediyor.Tavsiye ederim.Yardımcı da olabilirim.

sabit

New Member
ÖgretmenForum Üye

erginavci58 ve Ceren ben bu yıl birinci sınıfı okutacağım. yeni programda hiç okutmadım. elinizde döküman varsa paylaşabilir miyiz?

sabit

New Member
ÖgretmenForum Üye

özellikle uyum haftası için etkinliklerle ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum......

teachgirl_34

New Member
ÖgretmenForum Üye

Tabiki hocam seve seve.sene başında size verilecek olan klavuz kitapta uyum haftası ile ilgili güzel tanışma ve kaynaşma etkinlikleri var. onları uygulayabilirsiniz.Bunun dışındada çalışmalarımı paylaşabilirim.

erginavci58

New Member
ÖgretmenForum Üye

merhaba arkadaşım sabit.
ben sivasın bir beldesinde görev yapıyorum
ben de senin gibi 1 sınıf okutmaktan çok çekiniyordum.
fakat gördüm ki çok da korkulacak bir durum yokmuş. Ancak 1-1,5 aylık bir sıkıntılı dönem var. sabır ve gayret ile kolayca atlatılacak bu devreden sonra işlerin çok zevkli olduğunu göreceksin. İnan tekrar okutmak isteyebilirsin.
Ben her anımda velilerle beraber çalıştım. her ay veli toplantısı ve haftalık görüşmeler yaptım.
İlkokuma kitapları, etkinlik kitapları ve çalışma yaprakları en büyük yardımcın olur. Piyasada bol miktarda var. Eğer velilerin maddi durumu da buna uygunsa çok güzel olur.
Ceren arkadaşıma tamamen katılıyorum. Senin yetiştirdiğin öğrenciler tamamen senin ürünün olacak ve o hamuru sen yoğuracaksın.
Allah yardımcın olsun. Hangi konularda yardımcı olmamı istersen yardımcı olabilirim. Gerekirse doküman gönderebilirim.

erginavci58

New Member
ÖgretmenForum Üye

Hocam uyum haftasında yapacağın en güzel şey çocuklara okulu gezdirmek ve bol bol oyun oynayarak birbirlerini ve seni tanımalarını sağlaman olacaktır.Bence kendini sevdirdikten sonra çocuk sana daha sıkı bağlanır.
Öğretmenini seven çocuk öğretmeninin sevgisini kaybetmemek için!!!!!!!! daha gayretli olur.