2008-2009 İngilizce 6. Sınıf Yıllık Planı

erasuh

New Member
ÖgretmenForum Üye
Ynt: 2008-2009 İngilizce 6. Sınıf Yıllık Planı

teşekkür ederim hocam. benım bır sorum olacak. bu planlarda önemli günleri de belirtecek miyiz? ben bu konularda biraz acemiyim. şimdiden çok sagolun.

hdxx

New Member
ÖgretmenForum Üye

elinize sağlık

gamzelim981

New Member
ÖgretmenForum Üye

yalnız bunlar part a ve part diye ayrılmamış öğretmenim...part a sınıf dersi b ise seçmeli ingilizce için kullanılacak dikkatinize....

muciig

New Member
ÖgretmenForum Üye

teşekkürler elinize sağlık

ophelia

New Member
ÖgretmenForum Üye

Merhaba
Bu sene tüm kitaplarımız değişti. Önceki senelere hiç benzemeyen bir yaklaşımla yazılmışlar. Açıkçası hiç beğenmedim. Konular hiç açık değil. Öğrencilerin seviyesine uymayan okuma parçaları ve yazım konuları mevcut. Seviye tutturma konusunda çok başarısız. Daha önceki yıllarda yıllık planlarımı hep kendim yaptım internetten indirmedim. Fakat bu sene bu kitapları gördükten sonra fikir danışma gereği duydum. Arkadaşlar nasıl bir yaklaşımı planlıyorsunuz acaba? Gramer konularını nasıl vereceksiniz? Ben daha önce kitabı takip etmiyordum. Hep kendi materyallerimi kullandım. Müfettiş bu kitapları takip etmememize nasıl yaklaşır sizce? Fikri önerisi olan varsa çok sevinirim okumaktan. Yıllık plan örneği varsa onu da görüp kendi planımı yapmak istiyorum en kısa zamanda. Netten aldığım planın aynısını hiçbir zaman uygulamadım çünkü. Herkese teşekkür.

gamzelim981

New Member
ÖgretmenForum Üye

TEŞEKKÜRLER...
OPHELİA arkadaşa;
eğer kitabı incelersen ve öğretmen kitabını okursan genelde etkinliklere dayalı bir kitap grameri verip alıştırmasını veremicez artık çocuk etkinliklerin içinde kendisi kavrıyacak öğrenci bu sebeple eski kaynakları kullanamıyacağız moda mod...şu konuda katılıyorum seviye tutturulamıyacak ve çocukların önceden bir birikimi olmadığı için zorlanacağız ama kitap(Spot on) esas olduğuna göre onu takip etmeliyiz bence...bol listening writing ve reading koymuşlar ki bu da yıllık planlarda 1 ünitenin 2 hafta hatta 3 haftada tamamlanması gerek!mesela respot için 10 dklistening ve reading 40dk,spotlight 30,language spot ve check spot 25 speaking writing 40 eğlence ve workbook için 2o dk ayrılmalı yıllık planında bunlara da dikkat etmelisin,yeni dönemde başarılar!