Yöneticilere...

'Yönetim Bölümü' forumunda Rose tarafından 14 Haz 2008 tarihinde açılan konu

1. Rose

Rose Guest

Uzun zamandır bunu dile getirmek istiyordum.Türkçemiz Türkçemiz diyoruz ama forumda yöneticiler de dahil olmak üzere Türkçenin kullanımına hiç mi hiç önem verilmiyor. Başta yöneticiler böyle yaparlarsa forum üyelerinden Türkçeyi doğru kullanmalarını bekleyemeyiz değil mi? Özellikle şu konu açarken konu başlığında yapılan hatalar gerçekten hiç hoşuma gitmiyor. Türkçeyi boşverin bir kere çok çirkin görünüyor. Sanırım börtüböcek söylemişti bir öğretmen forumuna hiç yakışmıyor diye. Kesinlikle katılıyorum. Başlıklarda baş harfler hariç büyük harf kullanımı yasak diye de bir kuralımız var ayrıca forum kurallarında (Eğer hala değişmediyse...). Bir de başlıklarda ilginç ilginç işaretlerin boş yere kullanıldığını da gördüm. Açıkçası pek hoş durmuyor. Ben elimden geldiğince ve gördükçe bu tür başlıkları düzeltmeye çalışıyorum. Kırılma darılma yok. Zaten böyle bir konuda darılacağınızı da düşünmüyorum. Ben fikrimi söyledim uygularsınız uygulamazsınız bu size kalmış. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkürler... :)

2. intibah

intibah Site Yöneticisi

Ynt: Yöneticilere...

Evet haklısın ama öğretmen milleti çok alıngan ve darılgan. Kime söylediysek bozulup gitti. Çaktırmadan tüm yöneticiler imzasına nazik bir uyarı koysun konuyla ilgili...zaman zaman göze çarpar ve etkili olur. Birden kesin çözüm olmaz. Zaman herşeyin ilacıdır... :D

3. Rose

Rose Guest

Başımız ne geliyorsa bu alınganlık yüzünden geliyor zaten. Öneri de bulunsak bile uyarı olarak algılayıp gereksiz yere sorun çıkaran çok... İmzalara uyarı koymak olabilir ama pek de bir yararının olacağını zannetmiyorum açıkçası.

4. badem

badem Guest

Bu taşlar banaydı sanırım.Alınganlık yaptığım yok.Gereksiz yere sorun da çıkarmıyorum.Herşey açık ve net.

Bundan sonra Türkçe'yi doğru kullanma ve başlıklar konusunda daha dikkatli olacağımdan emin olabilirsiniz.Ayrıca Türkçe'yi kullanalım diyerek profilime ingilizce iletiler de hiç bir zaman yazmadım yazmayacağım da...

5. Rose

Rose Guest

Ben taş falan atmıyorum badem. Bu benim başıma çok geldi ve ben sadece bundan duyduğum rahatsızlığı sizlerle paylaşmak istedim. Özel bir problemim olsa bunu özelden hallederdim. Ben bütün yöneticilere duyurmak istedim sesimi... Ayrıca profilinde İngilizce kullanmakla Türkçe'nin bir alakası yok. Türkçeyi koruyalım demek, başka bir dil kullanmayalım demek değil. Türkçeyi kullanırken içine yabancı bir dil karıştırmamak önemli olan... Türkilizce kullanmamak yani... İnşallah yanlış anlaşılmamışımdır.

6. intibah

intibah Site Yöneticisi

Valla ne diyim iki ingilizceci anlaşamıyorsa işimiz zor :D

7. Rose

Rose Guest

Benim anlaşamama gibi bir sorunum yok. Badem işin öncesini bilmediği için onun hakkında konuştuğumu zannediyor sadece... :) Bu arada benim hakkımda yapılan her türlü eleştiriye açığım. Benim için hiç problem değil. ;)

8. badem

badem Guest

:D İngilizceciler birbirine girdi..Az sonra :D

Benim kimseyle sorunum yok. Ben de sadece düşüncelerimi söylüyorum...

9. intibah

intibah Site Yöneticisi

Aman sakin olun kızlar olan bana oluyor burda :D

10. Rose

Rose Guest

Ben rahatsızlık veriyorsam eğer...

11. badem

badem Guest

Şaka yapmıştım ya..Hem gülen yüz ifadesini de koydum anlaşılsın diye..
    Sen kal ben giderim Gül :D

12. Rose

Rose Guest

Ben ciddi söylüyorum, eğer forumun huzurunu bozuyorsam giderim.

13. badem

badem Guest

Ne meraklısın gitmeye otur oturdugun yerde :D

14. intibah

intibah Site Yöneticisi

Yok yok siz kalın ben gidecem

15. intibah

intibah Site Yöneticisi

:D:D