Yaşadığın şehirde...

'Sohbet ve Tanışma' forumunda chaos tarafından 19 Ağu 2007 tarihinde açılan konu

1. chaos

chaos New Member

yaşadıgın şehirde.... seni orda tutan değerleri biliyormusun seni mutlu kılan ne...havasımı,suyumu,yoksa ne.....yaşadığın şehir birazcıkta yaşam tarzınla ilgili,belkide karekterinle...

2. chaos

chaos New Member

Ynt: yaşadığın şehirde....

konyanızı gördüm gerçekten güzel şehir ama şehri güzel kılan değerler var sizinki alışkanlıkla ilgili...

3. englishteacher

englishteacher New Member

Konya..havası suyu..Hayat şartları..Başka biyerde yapamam diye düşündürten o kadar çok sebebim varki,her kaldırımında her durağında bir anım var.Bugün TRT 1 Konya yı gösterdi,Hacı Şükrü televizyona çıktı!! :)tandır kebabı yediğimiz yeri Havzan etliekmeği ve en sonunda Meram bağlarını gösterdiler.Özledim sanırsam..Bazen hakkaten neresi benim memleketim diye düşünüyorum Adana mı Konya mı?

4. türkçeci

türkçeci New Member

Adana bence çok rahat bir şehir.İstediğiniz herşeyin çok fazla alternatifini bulabilirsiniz.Çok ucuz bir şehir.Ama yazın kaçmak lazım.İnsan o sıcakta her an katil olabilir...

5. chaos

chaos New Member

adana güzel bir şehir ama yazlarınız çekilmiyor sırf o yüzden üniversiteyi değiştirdim ama çok güzel bir şehir yinede..

6. türkçeci

türkçeci New Member

Canım bence hiç merak etme.Yaşın daha genç.Önünde güzel yıllar var :D

7. dereli_ataturk

dereli_ataturk New Member

Giresunn ::) ::) ::) İşte avatarımda gördüğünüz gibi kalesi ve giresun adası ve denizi..
    Giresun için derler ki ''Bu şehr-i cananın adı yeşil üzerine destandır.'' Arif Hikmet Par
    Fındığın ve kirazın anavatanı ;) sonrasında kara lahana çorbası ,kara lahana sarması , taze fasulye diblesi ,limandaki menderekte balık tutmak ,balık tutamadığın zamanlarda en azından o havayı solumak ve de en sık karşılaştığım yağmurunda ıslanmak aniden...Daha ne denilebilir ki..İç anadolu da kalınca 2.5 yıl bunları düşündüm durdum.Hayatımda ilk defa denizi olmayan bir kente uğramıştı yolum..Bence deniz insanların karakterlerini de yumuşatıyor tıpkı iklimi yumuşattığı gibi

8. hamitogretmen

hamitogretmen New Member

Konya da okudum.güzel bi şehirdir mutlaka ama ben sanırım göremedim.Çok mistik bi havası var.İnsanı miskinleştiriyor.Belki de bulunduğum ortamdandır...

9. dilek.58

dilek.58 New Member

istanbulda yaşıyorum ve ıstanbulun güzelliklerini yaşamanın bınbır yolu vardır ornegın vapura bınmek:) istanbul dort mevsımın en guzel yaşandıgı şehirlerden bırdır.kışın karlarla örtülmiş şehir manzarasıda tablolarla yarışacak kadar olaganüstüdür istanbul..ilkbahar çok kısa sursede yinede aşk dolu bır mevsım olmayı ıhmal etmez
    istanbulda yaşamaya başlarsanız bu şehırden asla kopamazsınız her ne kadr sıkılsanızda hasretlik çeksenızde başka guzeldır istanbul...bu şehire nasıl bakarsanız oyle gorursunüz istanbulu taşı topragı altın oldugu için degıl bütün medeniyetlerin buluştugu yer oldugu için doga harıkası oldugu için çok sevıyorum :D:D herkezi beklerız :D:D

10. Umutsuzluk

Umutsuzluk Guest

Ben çok seviyorum İstanbul harika bir yer..

Ama ben Adana'da yaşıyorum Didem arkadaşımızın dediği gibi çok uygun bir yer ama yazları çok sıcak... O kadar sıcak olmasına rağmen Ankara' da kış aylarında o sıcakları bile özlüyorum ve Adana'yı çok seviyorum...

11. ssbsd

ssbsd New Member

konya da bende yaşadım güzel bir şehir en çok hoşuma gidende insanların birbirine sürekli selam vermesi.. ama genede ısparta bambaşka..

12. anaokullu

anaokullu New Member

Selçuk Ünv. Konya'da :) yok yok Konya'da güzel bir şehir.. Büyük şehrin bütün olanakları var.

13. sinanozgur

sinanozgur Guest

Ynt: Yaşadığın şehirde...

Ben İZMİR de yasiyorum.her yerde oldugu gibi burdada kotu yerler var tabiki ama mesela Kordon, Alsancak, Kibris Sehitleri Caddesi, Mavisehir. Bir gun İzmir e gelmek nasip olursa buralara muhakkak gidin gezin cok begeniceksiniz....

14. LTAC

LTAC New Member

beni burada tutan hiçbirşey yok burayı çok sevdigimde söylenemez ekmek parası işte :D

15. musti-tes

musti-tes New Member

Bende gebzenin sanayisini seviyorum haftasonları organize sanayi bölgesine gidip mis gibi sanayi dumanını çektiğinizde ciğerleriniz açılıyor fabrika bahçelerinde gezinirken ruhunuzun dinlendiğini hissedeceksiniz :)))))

şaka bir yana istanbula yakınlığını seviyorum ve her türlü imkanların olması burasını tercih etmem için bi sebep...

16. zeyina

zeyina Active Member

istanbul'un herşeyini seviyorum kalabalığını, hareketliliğini :D benim şehrimmm

17. taurus27

taurus27 New Member

ben yasadıgım ilçeyi sevmiyorm.çooook kucuk.sıkıcı

18. sea.star

sea.star New Member

amasya... anlatmaya kelimeler., cümleler,vs ler yetmez

19. luna

luna New Member

yaşadığım şehirin ne karakterimle ilgisi var ne de yaşam tarzımla. zorunlu olarak Gebzedeyim :-\ safranbolu gibi bir yerden gelince yadırgıyor tabi insan :D :D
    (iki yıl sonra bakalım nerede olacağım)

20. bera

bera New Member

İzmir..yaşadığım şehir
    ucuzdur..İST.GİBİ ULAŞIM PROBLEMİ çankaya-basmane civarı iş giriş ve çıkışlarda yoğundur sadece
    ucuzdur
    ne hikmeyse belediyecilikten nasibi son 3 defadır pek yoktur
    ondan belediyenin kokusu körfezden çıkıyo

seviyorum
    daha önce ordu da görev yaptığımda senede bir gelince,sevgilime kavuşmuş gibi olurdum..doyamazdım bakmaya
    hala aynıyım
    belediye ve onu seçenler hariç :D

Bu Sayfayı Paylaş