Okula tuvalet kağıdı getir kayıt yaptır :)

'Fıkralar ve Komik Yazılar' forumunda dereli_ataturk tarafından 5 Eyl 2007 tarihinde açılan konu

1. dereli_ataturk

dereli_ataturk New Member

Sivas'ta, Muzaffer Sarısözen Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde, yeni kayıt yaptıracak öğrencilerden 1 paket kağıt havlu ve 1 paket tuvalet kağıdı getirmeleri şartı konuluyor. Muzaffer Sarısözen Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde alınan bir kararla, yeni kayıt yaptıracak öğrencilerden 1 paket kağıt havlu ve 1 paket tuvalet kağıdı getirmeleri istendi. Bu doğrultuda okulun girişine, kayıtlarla ilgili duyuruların yanında marka da belirtilerek ''Yeni kayıt yaptıracak öğrenciler 8'li (1 paket) kağıt havlu ve 12'li (1 paket) tuvalet kağıdı getireceklerdir'' şeklinde yazı asıldı. ÇOK TÜKETİLİNCE ÇARE ARANDI

Okulda derslerin sanata dayalı olması nedeniyle öğrencilerin resim, heykel gibi eserleriyle ilgili çalışma yaparken ve enstrüman kullanırken sürekli ellerini kullandıklarını belirten okul yetkilileri, bu nedenle öğrencilerin devamlı ellerini yıkamaları ve temizlemeleri gerektiğini kaydettiler. Bu doğrultuda okuldaki tuvaletlere kağıt havlu ve tuvalet kağıdı konulduğunu anlatan yetkililer, bunların çok çabuk tükenmesi nedeniyle böyle bir karar alındığını belirttiler. OKULDA ÖDENEK YOK Geçen yıl bu ihtiyaçları okulun karşılamaya çalıştığını, ancak böyle bir ödeneklerinin bulunmadığını ifade eden yetkililer, bu durum karşısında öğrencilerden gelen istek doğrultusunda okul aile birliğinin böyle bir karar verdiğini, okul yönetiminin de bu kararı uyguladığını söylediler. Böylelikle öğrencilerin bu ürünleri gereksiz kullanmalarının da önüne geçilmiş olacağını belirten yetkililer, istekte marka belirtilmesinin sebebinin de herkesin aynı ürünü getirmesini ve haksızlığı önlemeyi amaçladıklarını bildirdiler.

2. canan demir

canan demir New Member

Ynt: Okula tuvalet kağıdı geitr kayıt yaptır :)

Memleketimin insanının ruhunda temizlik varsa ne yapsın :D Durumu sizler için birde ben kontrol ediyim bakıyım ;)

3. Umutsuzluk

Umutsuzluk Guest

Bence çok mantıklı ::) Ama sıvı sabunu unutmuşlar... Bir de markaya düşkünlük sezdim sankiiii.

4. türkçeci

türkçeci New Member

Çok büyük miktarda bağış(!) istemelerindense bu gayet mantıklı olmuş bence..En azından ne işe yarayacağı konusunda şüpheleriniz olmaz ;)

5. öyküm_benim

öyküm_benim New Member

Ynt: Okula tuvalet kağıdı getir kayıt yaptır :)

:))))))))

6. ayeser

ayeser New Member

Ynt: Okula tuvalet kağıdı getir kayıt yaptır :)

Katılıyorum.. ;)

Bu Sayfayı Paylaş