elektriklenme...

'Fen ve Teknoloji Öğretmenleri' forumunda BANU tarafından 28 Mar 2008 tarihinde açılan konu

1. BANU

BANU New Member

Güzel ve faydalı bir slayt bence..

Ekli dosyalar:

Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Ara 2017
  2. nükleerfizikçi

nükleerfizikçi New Member

Ynt: elektriklenme...

Slayt için teşekkürler hocam...

Sunuma emek verilmiş bu gerçek fakat anlatım ve öğretilmek istenenlerde ezbere bilgiler mevcut..yani bu böyledir ama neden öyledir açıklama yok....bu anlatım fizikçe bir anlatımdan uzak...

eğer ki elektrik ve eletrik yüklerinden bahsedilecekse bir kaç cümle ile atomdan ve varlığından söz edilmeli eğer çocuk + yük ile tabir edilen şeyin atomun çekirdeğindeki proton, - yükle ifade edilen şeyin atomun çevresinde dolaşan elektron olduğunu bilmiyor ve ayırd edemiyorsa bilgiler ezbere olur.... dahası çocuk + yüklerin çekirdeğe hapis olduğunu ve bu sebeple tüm eletiriklenme olaylarının elektron yani (-) yük hareketinin sonucu olduğunu bilmiyorsa tüm temel bilgisi ezberden öteye geçmez....ezber ise fizikteki en tehlikeli şeydir

fizikçi

3. leavealegacy

leavealegacy Guest

afferin mehmete güzel hazırlamış benden sözlüsüne bi 100... ;)

4. nükleerfizikçi

bu kadar bol kepçe not vermeyin :))) çünkü 100 lük değil

5. BANU

BANU New Member

Siz kaç veriyorsunuz?

6. leavealegacy

leavealegacy Guest

yok yok verelim be hocam 100 ü...

7. nükleerfizikçi

güzel hatırınız için verelim bu defalık ama ben emek ve çaba için 90 verirdim ...

8. leavealegacy

leavealegacy Guest

sonunda hocam verin beden almakla ruh vermekle güzelleşir... helal olsun 100 ler (iyiki sizin öğrenciniz değilmişim... yoksa eyvah...)

9. nükleerfizikçi

üzgünüm ama bu dediğiniz hocalık kavramına sığmaz....bir eğitimci bir öğrenciye hakkettiğinden fazlasını vermemeli....çünkü ona yararlı değil zararlı olur......notunu verirken gerekçelerini bildirip eksiklerini söylemeli ki çocuk doğrularını öğrensin ve bir dahakine başka noktalara dikkat etmeyi öğrensin....ayrıca ben ÖSS fizikçisiyim...işim sınav kazandırmak....ve acımasızca eleştirdiğim öğrencilerim çatır çatır okul kazandılar :)))

10. BANU

BANU New Member

Bu konuda size katılıyorum.. ;D Tebrikler... ;)

Bu Sayfayı Paylaş