dershane

'Görüş ve Önerileriniz' forumunda mimoza420 tarafından 25 Eyl 2008 tarihinde açılan konu

1. mimoza420

mimoza420 New Member

ben yaz tatilinde kızımı dershaneye kaydettirdim.Şu an 5. sınıfta .Dershaneyi sevdi öğretmenlerin anlatımlarını beğendi ve okul etütü yerine dershaneye gitmeye karar verdi .Sizce doğru mu yaptık.Ben çok endişeleniyorum ama kızım da memnun olduğu için dershaneye gitmesine karşı değilim .Ama öğretmeni biraz tepki verdi .Siz ne düşünüyorsunuz .Teşekkürler

2. BANU

BANU New Member

Ynt: dershane

Dersaneye severek gitmesi güzel..Ancak erken başlamış bence..Daha 5.sınıfa giden bir çocuk sonuçta..Önünde sbs.ler,öss ler var..O zamana kadar usanmaz umarım..Ben bir öğretmen olarak bir çocuğun bu kadar erken dersaneye gönderilmesine karşıyım..Bunun yerine özel ders aldırmak daha uygun olabilir..

3. benaks

benaks New Member

oğlum dördüncü sınıftayken sınıf arkadaşlarının büyük çoğunluğu dershaneye başladı. ben çocuğum daha oyun çağında, oynasın, diye düşündüm ve göndermedim ancak iki ay sonra gördüm ki benim çocuğum sadece bilgisayarın başında ve diğer çocuklardan geri kalmaya başladı. okulda yapılan sınavlarda daha önce 250 kişi arasında ilk otuz arasında seyrederken, arkadaşları onu geçti ve oğlum 100den geriye düştü. hemen dershaneye verdim. dershanesini sevdi ve kendini toparladı. birkaç ay sonra eski formuna kavuştu. iki yıldır dershaneye gidiyor. tavsiye ederim. gönderin. okullarda zaten çocukların sınıf mevcudu çok fazla. benim çocuğumun sınıfı 48 kişi. bu kadar mevcutlu sınıfta öğretmen kime ne kadar faydalı olabilir ki? bakanımız da konuşuyor eğitimde şöyle ilerledik, böyle ilerledik diye. haaa ilerledik. velileri eğitimin içine çekti, artık çocukların proje ödevlerini biz yapıyoruz. internetten ödev indiriyoruz çocuklarımıza. tellerden iskelet, tahtadan cetvel, kartonlardan küpler, şekiller yapıyoruz. eğitimin içine girdik veliler olarak. bu arada yıllar sonra matematik ve fen bilgisi bilgimi de tazelemiş oldum. sağolasın bakanım, beni de eğitimin içine çektiniz. ama çocuğumu eğitimin dışına attınız.

4. sinanozgur

sinanozgur Guest

dershanelerin okullardan daha iyi oldugunu kabul etmek lazim...
    ama aslinda tam tersi olmali, fakat bulundugumuz yer Turkiye olunca, duruma asinayiz...

5. musti-tes

musti-tes New Member

bende dördüncü sınıfta gitmiştim o zaman anadolu lisesi sınavı beşinci sınıfın sonundaydı...
    Evet dershaneler okuldan daha iyi fakat her dershanede iyi olmayabiliyor okullarımızın koşulları oluşturulsa bence dershaneden farkı olmaz...

6. büşra_5557

büşra_5557 New Member

Akın biliyorsun bu ülkede işler heeeeep parayla dönüyor eee malum bizde dershaneleri epey bi zenginleştiriyoruz daha mı mükemmmel olmaya çalışmasınlar ah şu para yok mu şu para Akın

7. musti-tes

musti-tes New Member

evet aynen öyle öğrenciler büyük bir pasta bu pastadan parça almıyolar pastanın hepsini alıyolar bunlar...

8. sekerguzel80

sekerguzel80 New Member

yok ya en iyisi kadrolu

Bu Sayfayı Paylaş