Cehenneme Açılan Kapı

'Fotograf-Resim-Grafik' forumunda Rose tarafından 6 Haz 2008 tarihinde açılan konu

 1. Rose

  Rose Guest

  Darvaz, Özbekistan'ın ücra kasabalarından biri. Bugüne kadar adı pek duyulmadı. Hele hele yabancılar için hiç bir şey ifade etmedi. Ancak geçtiğimiz günlerde, bu kasabanın hemen yakınında bulunan ve yerlilerin "Cehenneme açılan kapı" dedikleri yer, Amerika ve Avrupa'da yayınlanan bir belgeselde yer alınca, Darvaz da bir anda ilgi odağı oldu.

  "Cehenneme açılan kapı" 35 yıldır yanıyor.
  35 yıl önce doğal gaz aramaları için yapılan kazılar sırasında, ekipler bir yeraltı mağarasıyla karşılaştılar. Mağara o kadar derindi ki, delinen yerin etrafı da bir anda çöktü. Kamp çadırları ve ekipmanlar yerin dibini boyladı. Kurtarma ekipleri bile, bir şeyleri kurtarmak için o derinliğe inmeye cesaret edemedi. Çünkü onları o derinlikte toksik gaz tehlikesi de bekliyordu.

  Çöküntünün içinden yükselen bu toksik gazların atmosfere karışmasını önlemek için mağaranın dibine patlayıcı atıldı. İşte o andan sonra yanmaya başlayan gazları hiç kimse söndüremedi. Yaz kış, gece gündüz, derinliği belli olmayan bu çukur yanmaya devam ediyor.

  Derinden, zaman zaman gelen homurtular ise "Cehenneme açılan kapı"yla ilgili pek çok hikayenin uydurulmasına da yol açtı. Köylüler gerçeği bilse de bu hikayeleri anlatmaya bayılıyor. Kimileri ise inanarak anlatıyor ya da dinliyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. büşra_5557

  büşra_5557 New Member

  Ynt: Cehenneme Açılan Kapı

  Tam bir cehennem çok korkunç Gül sağol canım
   
 3. Rose

  Rose Guest

  Ynt: Cehenneme Açılan Kapı

  Sen de sağol canım...
   

Bu Sayfayı Paylaş