basit bir sorum var. cevaplarsanız sevinirim:))

'Sohbet ve Tanışma' forumunda suveyda22 tarafından 24 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

1. suveyda22

suveyda22 New Member

türkçe öğretmenlerine bir sorum olacak: görev yaptığınız okullarda 6. sınıflar için kullandığınız ders, çalışma kitapları ve öğretmen kılavuz kitapları sizce nasıl? yeterli mi, eksiklikleri var mı? bunlar neler? tşk ederim.

2. KaRNeC_81

KaRNeC_81 Guest

Ynt: basit bir sorum var. cevaplarsanız sevinirim:))

Çok yetersiz bence..
    Bazan çocuklara anlatmak için şöyle bir klavuz kitaba bakıyorum, ben anlayamayınca çocuklar hadi teneffüse çıkın ben biraz rahatsızım diyorum..
    Güya öğrenci merkezli bir eğitim yapıyoruz..
    Yukarıdaki şakaydı tabi inanmayın..
    Bence yetersiz ve de gereksiz, öğretmeni bağlıyo.. özgürlükten yana olan sistem öğretmenin çalışma alanlarını sınırlıyor..

3. suveyda22

suveyda22 New Member

tşk ederim cevap için

4. türkçeci

türkçeci New Member

Çoğu konunun anlatılış biçimi öğretim genel ilke ve yöntemlerine aykırı(basitten karmaşığa,kolaydan zora vb),görseller yetersiz,amaçlar ve kazanımlar birbirinden bağımsız ve kopuk.Sanırım konu alanı ders kitabı incelemesi için soruyorsunuz, bahsettiğimiz konular üzerinde durup kitaptan örnekler verebilirsiniz.Kolay gelsin...

5. suveyda22

suveyda22 New Member

tşk ederim cevap için.konu alanı ders kitabı için değil.tez çalışmam var 6 sınıf kitaplarıyla ilgili kolay gelsin tekrar teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş