9 sınıf sorumluluk sınav soruları var ama cevaplarını bi türlü yapamadım yardım

'Kimya Öğretmenleri' forumunda meseak tarafından 16 Haz 2009 tarihinde açılan konu

1. meseak

meseak New Member

1)sudaki çözünürlüğü 10gr/100 cm3 su olan katınn 30 gramı ile doymuş bir çözelti elde etmek için kaç cm3 su gerekir? 2) 19k atomunun elektron dağılımını yapınız ? 3) 1s2 2s2 2p6 3s2 elektron dağılımına sahip elementin periyodik tablodaki yerini yazınız ? 4) 15p+5 iyonunda kaç elektron vardır bulunuz? 5)karışımların bileşenlerine ayılması metotlarını yazınız ? not: bu sorular arkdaşımın sınava girdiği sorulardır cevaplarını yapabilirmisiniz lütfen acilen

2. meseak

meseak New Member

Ynt: 9 sınıf sorumluluk sınav soruları var ama cevaplarını bi türlü yapamadım yardım

soruları cözdüğünüz için saolun yazdığınız için şu mübarek günde saolun valla cok yardımcı oldunuz

3. meseak

meseak New Member

Ynt: 9 sınıf sorumluluk sınav soruları var ama cevaplarını bi türlü yapamadım yardım

allah rızası için bir arkadaşımız cözerse ona dualarımı ederim içimden gelerek söylüyorum bu soruyu cözecek olan yokmu yokmu bir yiğit

4. muyavu

muyavu New Member

ÇÖZÜMLERİ VERİYORUM.....CEVAP1)1Ogr da 100 cm3 se

30gr da x
    ------------------------------
    30.100 =10.x
    x=300gr....

cevap2) k19 : 1S2 2S2 2P6 3S2 3P6 4S1 RAKAMLARI TOPLA 19 DUR...

CCEVAP3)3.PERİYOT 2A GRUBU AMETAL DİR...

CEVAP4) Atom numarası = proton
    elementin atom no su 15 formülde atom numarası = proton o halde proton= 15.....
    iyon yükü = proton - elektron
    5=15-elektron burdan elktron = 10 çıkar

cevap 5 ayırma teknikerli:1)mıknatısla ayırma 2) elektrik ile ayırma 3) çözünürlük ile ayırma 4) süzme ile ayırmadır........daha soru varsa sorabilirsin.....

yardım etmi
    şem ne mutlu bana

Bu Sayfayı Paylaş