1.sınıflar için hangi eğitim setini tercih etmeli?

'1. Sınıf Öğretmenleri' forumunda cybella tarafından 27 Ağu 2008 tarihinde açılan konu

1. cybella

cybella New Member

Selam arkadaşlar. İki yıllık sınıf öğretmeniyim. Bu yıl brinci sınıfları alacağım. Eğitim setlerini inceliyorum. Aşağıdaki set güzel gibi görünüyor. Kullanan arkadaşlarımız yorum yapabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.
    www.ilkokuma.biz

2. BANU

BANU New Member

Ynt: 1.sınıflar için hangi eğitim setini tercih etmeli?

Teşekkürler paylaşım için...

3. onekine

onekine New Member

cybella, Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum Eğitim Setini daha önce kullandım. Gerçi o zaman set içeriği bu denli kapsamlı değildi. Bence setin en önemli parçası interaktif eğitim cdsi. Eğer bilgisayar ve projeksiyon cihazın varsa, işin çok kolaylaşır. Sınıfta ilkokuma yazma etkinliklerini sesleri sezdirmeden başlayarak, kavratma etkinlikleri, hece, kelime, tümce ve metinlere kadar tümleme etkinlikleri ve değerlendirme etkinlikleriyle dolu dolu bir cd. Akıllı tahta varsa okulunuzda, programın uyumlu olduğunu da belirteyim. Gördüğüm kadarıyla, setten ayrıcı VCD, 8'li okuma kitabı, etkinlik sayfaları, tombala benzeri sözcük avı oyunu, ses-rakam kartları vs gibi şeyler çıkıyor. Ben kullandım,açıkçası sınıfta işimi bayağı kolaylaştırdı. Kullanan öğrencilerimin de okumaya geçişini oldukça kolaylaştırdığını söyleyebilirim. İçeriğine baktığınızda okuma yazma etkinliklerinin tümünü ve yeterli sayıda uygulamayı barındırdığını görüyorsunuz. En iyi yanlarından biri sürekli tekrar gerektiren, yıpratıcı etkinliklerden sizi kurtarıyor. Yine de ayrıntılı bilgi için siteyi incelemenizi öneririm.

4. osmanada

osmanada New Member

ben internetten ind. topsesi kullanıyorum hocayıda alabilirim şöyle piyasada 4 4 lük bir set yok rak rak da inceledim oda iyi değil okuma yazma seti olarak A1 yayıncılığı tek geçerim

5. mehmetak

mehmetak New Member

Şu an ben Nasreddin Hoca ile Okuma Yazma Öğreniyorum Eğitim Setini kullanıyorum. harika bir set. dene pişman olmazsın

6. sitdown

sitdown New Member

bence pırpır interaktif okuma setini deneyebilirsiniz harika sadec 25 ytl

7. şiiranaliz

şiiranaliz New Member

koza eğitim seti gayet güzel

8. şiiranaliz

şiiranaliz New Member

nasrettin hoca cd gayet güzel

9. cemal2007

cemal2007 New Member

Ben PIRPIR okuma yazma seti kullandım Çok güzel cıvıl cıvıl hem bilgisayara hemde prejeksiyona uygun tavsiye ederim. Aağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.ilkokuma.org/

Bu Sayfayı Paylaş